رییس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: منابعی را مشخص کردیم که می‌تواند مشکل اجرای طرح تامین کالاهای اساسی را حل کند به شرط اینکه دولت اراده داشته باشد و همراه با مجلس برای تامین آن اقدام کند.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام نصرالله پژمان فر در خصوص برگشت طرح تامین کالاهای اساسی از سوی شورای نگهبان به مجلس،  اظهار داشت: بر اساس آنچه که در مجلس پیش بینی شده است، باید دقیقا روشن کنیم که منابع این طرح کجا است تا اشکال اصل 75 قانون اساسی ایجاد نشود. کمیسیون برنامه و بودجه برای این موضوع منابعی را مشخص کرده است اما نظر دولت این است که این منابع قابل تامین نیست.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس ادامه داد: ما در خلاء صحبت نکردیم و منابعی را مشخص کردیم که می‌تواند مشکل اجرای این طرح را حل کند به شرط اینکه دولت اراده داشته باشد و همراه با مجلس برای تامین آن اقدام کند. بخشی از این منابع در فروش دارایی‌های دولت آمده است و اگر اراده‌ای نداشته باشد، آن دارایی بالفعل نخواهد شد.

پژمانفر تصریح کرد: ما برای فروش دارایی ها، مسیری را مشخص کردیم و حتی  تدبیری که بتواند منجر به اقدام عملی شود را پیشنهاد دادیم؛ این پیشنهاد الان پول نیست بلکه اگر اراده وجود داشته باشد می تواند آن را تبدیل به پول کند. در حال حاضر در کمیسیون برنامه و بودجه قرار است دوباره با همراهی با دولت این مساله مورد بررسی قرار بگیرد.

*تفاوتی میان ترامپ و بایدن وجود ندارد

وی در مورد جو بوجود آمده از پیروزی بایدن و کاهش نرخ ارز، افزود: تجربه 40 ساله از تعامل ما با آمریکا نشان داده  که هیچ تفاوتی میان جمهوری خواهان و  دموکرات ها در این کشور وجود ندارد.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همه اینها کسانی هستند که منافع ما را چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن چپاول کردند.

پژمانفر افزود: اینکه دولت میان دولتمردان آمریکا تفاوت قائل می شود و سپس به مردم اعلام می کند،  نشاندهنده ضعف 8 ساله دولت است که نتوانسته برای حل مشکلات کشور راهکاری را  پیدا کند.

*بحث مذاکره و یا عدم مذاکره بحثی نیست که آقای صدر تعیین تکلیف کند

نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت های محمد صدر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر اینکه با آمریکا مذاکره خواهیم کرد، افزود: بحث مذاکره و یا عدم مذاکره بحثی نیست که آقای صدر تعیین تکلیف کند چرا که سیاست های ما در موضوع کلان سیاست خارجی در جای دیگری تصمیم گیری می شود.

پژمانفر در پایان خاطرنشان کرد: امروز سوال مردم این است که چرا سفره ما خالیست،  مردم امروز عملکرد دولت را می بینند که سفره شان کوچکتر شده است لذا این اقدام یک فرافکنی است که دولت انجام می دهد تا سوال اصلی گم شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز