سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه کار شهدای مدافع حرم بالاتر از شهدای دوران دفاع مقدس است گفت: امروز دشمنان داخلی و خارجی از طریق تبلیغات مسموم به مدافعان حرم و خانواده‌های آنان زخم زبان می‌زنند.

به گزارش مرور نیوز، سردار علیرضا تنگسیری در یادواره تلویزیونی شهدای مدافع حرم استان گیلان اظهار داشت: گرامیداشت یاد و خاطره ۸ هزار شهید استان گیلان ضروری است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه اعلام کرد: با توجه به محوریت شهیدان یدالله قاسم‌زاده، سجاد عفتی و حبیب روحی در این یادواره، امروز هر چه داریم به برکت شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم است که با شجاعت خود دشمن را از مرز‌های کشور دور کردند.

او گفت: رزمندگان ایرانی در دفاع از حرم حماسه‌های زیادی آفریدند و داعشی‌ها فهمیدند که ایران و ایرانی کیست؛ شهدا مزین به اخلاق اسلامی بودند و سجایای اخلاقی شهید روحی زبانزد بود و همگان این شهیدان بزرگوار را به مهربانی و شجاعت می‌شناختند.

سردار تنگسیری بیان کرد: تکفیری‌ها، نیرو‌های النصره و داعشی‌ها مجهز به سلاح‌های روز بسیار پیشرفته هستند و کشتن زنان و کودکان بی‌دفاع، کمترین جنایت داعشی‌ها بود.

او با بیان اینکه مدعیان حقوق بشر، تجهیز داعش را بر عهده داشتند، افزود: داعشی‌ها، موشک‌های دقیق و پیشرفته‌ای در اختیار داشتند، اما شهدای مدافع حرم با شجاعت خودشان در مقابل آتش دشمن ایستادند تا از حریم اهل‌بیت (ع) دفاع کنند.

سردار تنگسیری ضمن تحسین حماسه‌آفرینی‌های شهدای مدافع حرم ایرانی، افغانستانی و پاکستانی در سوریه اعلام کرد: داعشی‌ها مسلمان نیستند و تنها نام مسلمان را دارند؛ اما رزمندگان شیعه و سنی، جانانه در مقابل دشمنان اسلام ایستادند.

او اظهار داشت: شبکه‌های اجتماعی علیه مدافعان حرم سم‌پاشی می‌کنند با اینکه مدافعان حرم در اوج جوانی از همسر و فرزند خردسال خود گذشتند و برای جهاد در راه خدا هجرت کردند و مصداق آیه الَّذِینَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ شدند.

سردار تنگسیری گفت: کار شهدای مدافع حرم بالاتر از شهدای دوران دفاع مقدس است؛ دشمن بعثی به ناحق جنگ را علیه ما به راه انداخت و شهر‌های ما را تصرف کرد لذا همه مردم برای دفاع از کشور رفتند، اما امروز دشمنان داخلی و خارجی از طریق تبلیغات مسموم به مدافعان حرم و خانواده‌های آنان زخم زبان می‌زنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: داعش تا نزدیکی مرز‌های ایران آمده بود و فاصله‌ای با استان‌های مرزی ما نداشت و این شهدای مدافع حرم بودند که مردانه و غیورانه به جبهه رفتند و اکنون وظیفه ما است که قدردان شهدا و خانواده‌های آنان باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز