نایب رئیس مجلس گفت: تقاضای بنده از نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن است که برای دفاع از حقی، شرع و قانون را زیر پا نگذارند و امیدوارم که دیگر شاهد تکرار چنین اظهارنظرهایی نباشیم.

به گزارش مرور نیوز، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی که ریاست جلسه علنی امروز را بر عهده داشت، در واکنش به نطق میان دستور محمود احمدی بیغش،گفت: زمانی که ما به دنبال دفاع از منافع ملی هستیم، نباید مباحثی را مطرح کنیم که باعث اختلاف‌افکنی داخلی شود.

وی بیان کرد: برادران و خواهران ما در خطه غیور آذربایجان، جزو اولین کسانی بودند که به مواضع رئیس جمهور ترکیه واکنش نشان دادند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین نمایندگان آذربایجانی هم در تذکرات خود نسبت به این اقدام موضع‌گیری کردند و امروز هم مجلس بیانیه‌ای را تنظیم کرده که به امضای بسیاری از نمایندگان رسیده است.

قاضی‌زاده هاشمی تأکید کرد: ما باید در اظهارنظرهای خود جانب انصاف را رعایت کنیم، بعضاً انتقاداتی به هیئت رئیسه مجلس می‌شود که در این زمینه اقدامی انجام نداده، ما به این انتقادات عادت کرده‌ایم و از حق خود می‌گذریم.

وی اظهار داشت: تقاضای بنده از نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن است که برای دفاع از حقی، شرع و قانون را زیر پا نگذارند و امیدوارم که دیگر شاهد تکرار چنین اظهارنظرهایی نباشیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین لازم است بگویم که نطق نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نظر شخصی آنان است و به هیچ وجه این نطق‌ها نظر مجلس و نظام نیست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز