رئیس مجلس گفت: محدود کردن شرایط ثبت نام ضرورتی ندارد و تشخیص صلاحیت افراد پس از ثبت نام بر عهده شورای نگهبان است و مجلس صرفا وضعیت نابسامان پیش از ثبت نام را ساماندهی می کند.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: در برخی از بندهای این قانون ابهام وجود دارد به گونه ای که در یکی از بخش ها واژه کلان شهر آمده در حالی که این واژه کلی است و باید رفع ابهام صورت گیرد.

وی بیان کرد: همچنین در یکی دیگر از بندهای این طرح عبارت معاونین قوا آمده در حالی که مشخص نشده منظور کدام یک از قوای سه گانه است و لازم است این ابهامات در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری برطرف شود.

در ادامه جلسه محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر، گفت: پیش از این هر کس که سواد خواندن و نوشتن داشت می توانست در انتخابات ثبت نام کند و در اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به دنبال ساماندهی این مساله هستیم.

وی تاکید کرد: ما نباید فضا را محدود کنیم چرا که ما در جریان بررسی این قانون کار تشخیص صلاحیت را انجام نمی دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شما به مساله کلان شهرها اشاره کردید که این واژه در وزارت کشور دارای تعریف است و شهرهایی که بالای یک میلیون نفر جمعیت  دارند کلان شهر محسوب می شوند.

قالیباف بیان کرد: محدود کردن شرایط ثبت نام ضرورتی ندارد و تشخیص صلاحیت افراد پس از ثبت نام بر عهده شورای نگهبان است و مجلس صرفا وضعیت نابسامان پیش از ثبت نام را ساماندهی می کند و بر این اساس باید اجازه دهیم افراد بیشتری در این چارچوب بتوانند ثبت نام کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز