وزیر دفاع گفت: از سال گذشته با شیوع و همه گیری ویروس کرونا جایگاه پرستاری به خوبی برای همه روشن شده است.

به گزارش مرور نیوز، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح صبح امروز یکشنبه ٣٠ آذرماه در مراسم تجلیل از کادر درمان بیمارستان شهید چمران وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت گفت: رهبر انقلاب بیانات متعددی را درباره جایگاه پرستاری و شغل شریف پرستاری دارند. شاید تا قبل از همه‌گیری کرونا اهمیت جایگاه و شغل پرستاری برای برخی از مردم ما روشن نبود، اما از سال گذشته با شیوع و همه گیری ویروس کرونا این جایگاه به خوبی برای همه روشن شده است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار سال گذشته با پرستاران، شغل پرستاری را ترکیبی از مجموعه ارزش‌های اخلاقی و فضائل انسانی خواندند و این موضوع نشانگر اهمیت و جایگاه ویژه این شغل شریف و خطیر در جامعه اسلامی و توجه همه ارکان کشور به مسئولیت مهم پرستاران است.

امیر سرتیپ حاتمی با تجلیل از مقام شامخ عقیله بنی هاشم، پیام آور کربلا، حضرت زینب (س) افزود: نگاه به نقش بی بدیل حضرت زینب (س) در حادثه عبرت آموز کربلا در انتقال پیام عاشورا و نگهداری و مراقبت از کاروان اهل بیت عصمت و طهارت، بهترین الگو و جامع‌ترین رفتار برای پرستاران به شمار می‌رود.

وزیر دفاع در ادامه با تشریح مسئله سلامت به عنوان اولین مسائل مهم زندگى جوامع گفت: هم سلامت، هم امنیت در شمار نعمت‌هاى بزرگى است که انسان تا از آن نعمت‌ها محروم نباشد، اهمیت و ارزش آن را درک نمی‌کند و مجموعه پزشکى و پرستارى وسایر دستگاه‌هاى سلامت، در واقع تأمین‌کننده این نعمت بزرگ براى جامعه‌اند و نقش پرستار در این میان، نقش بسیار برجسته و ارزشمندی است.

وزیر دفاع به نقل از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اقدامات اثر گذار پرستاران گفت: پرستاران، دردآشنایان همه بیماران و از کار افتادگان هستند، مونس لحظه‌هاى درد و رنج انسانهایى هستند که نیاز به مونس و پرستار دارند و این قشر عزیز حقیقتاً فرشتگان رحمت براى همه افراد بیمار و بیماردار جامعه محسوب می‌شوند.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به شرایط امروز کشور در مبارزه با ویروس کرونا گفت: آنچه بیش از همه به مردم و جامعه آرامش می‌دهد تلاش بی وقفه و شبانه روزی، جهادی و جان برکفانه جامعه پزشکی و پرستاری است که زبان از تقدیر و تشکر خالصانه و ایثارگری پرستاران و کادر درمان قاصر است و قطعاً همه مردم و مسئولان قدردان این خدمات ایثارگرانه هستند و امیدواریم با همکاری و مشارکت مردم و رعایت نکات بهداشتی از این پدیده نیز به سلامت عبور کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی با تأکید بر توجه ویژه وزارت دفاع به مقوله بهداشت و درمان کارکنان و خانواده نیرو‌های مسلح افزود: با اهتمام دولت و مجلس شورای اسلامی اعتبار و بودجه بسیار مناسبی به حوزه تأمین خدمات درمانی نیرو‌های مساح اختصاص یافته است و امیدواریم بتوانیم بهترین و با کیفیت‌ترین ترین خدمات را در مرکز درمانی نیرو‌های مسلح و سایر مراکز طرف قرار داد در سطح کشور به نیرو‌های مسلح تقدیم کنیم.

وزیر دفاع با بیان افزایش بسته‌های تشخیصی و درمانی ویژه بیماری کرونا گفت: تمامی دارو‌های مخصوص بیماری کرونا که توسط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی نیرو‌های مسلح تأیید شده باشد را تأمین و فراتر از ستاد ملی کرونا در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار دادیم.

وزیر دفاع با اشاره به توسعه خدمات درمانی نیرو‌های مسلح به بیماران گفت: از ابتدای آذرماه امسال فرانشیز دارو برای دارندگان دفترچه خدمات درمانی نیرو‌های مسلح در سراسر داروخانه‌های کشور کاهش ۵۰ درصدی یافت.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۰ بسته بیمه تکمیلی سازمان خدمات درمانی نیرو‌های مسلح با پوشش بیشتر و جامع تری ارائه خواهد شد گفت: این بسته تکمیلی از ساده‌ترین خدمات مانند ویزیت پزشکان تا انواع آزمایش و بیماری‌های خاص را در برخواهد گرفت.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با تحلیل شرایط تحریمی امروز ایران اسلامی توسط نظام سلطه گفت:با توکل برخداوند متعال، تدابیر و رهنمود‌های مقام معظم رهبری، وحدت و همبستگی ملی، همت و اراده ملت و دولت در وضعیتی هستیم که علی رغم فشار حداکثری دشمن و تحریم‌های همه جانبه و ظالمانه، تمام نیاز‌های داخلی کشور را با همت متخصصین متعهد صنعت دفاعی، شرکت‌های دانش بنیان و همکاری نیرو‌های مسلح خودمان تأمین می‌کنیم و نسبت به گذشته در ابعاد مختلف علمی، دانشی، تجربی، ظرفیت‌های نیروی انسانی و ... دست برتر را داریم و مطمئن هستیم با مقاومت و ایستادگی از این مقطع حساس نیز با سربلندی و پیروزی عبور خواهیم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز