سخنگوی دولت گفت: در این شرایط ما چاره‌ای جز دفاع جان‌ها در برابر ویروس و تحریم نداشتیم، این موضوع کار بسیار دشواری بود. بنظرم قهرمانان تاریخ ‎ساز ما، پرستاران هستند.

به گزارش مرور نیوز، علی ربیعی سخنگوی دولت در مراسم گرامیداشت روز پرستار در بیمارستان شهید لواسانی سرخه حصار با بیان اینکه امروز از طرف دولت حامل پیام قدردانی از پرستارانی در ۱۰ ماه اخیر هستم، اظهار کرد: تاریخ هر جامعه‌ای فقط ورق زدن تقویم آن نیست، بلکه اتفاقات مهم، تاریخ آن جامعه را رقم می‌زند. هر جامعه‌ای هم تاریخش توام با اتفاقات در برهه‎های مختلف است که آن اتفاقات نقاط عطف هر جامعه هستند و هر دوره، قهرمانان خودش را داشته است.

وی افزود: هر کدام از ما روزهایی داریم که بر دیگر لحظات سایه می‌اندازد که تا همیشه آن روزها همراه جامعه خواهد ماند، همچون همین روزهای شیوع کرونا که در حال سپری کردن آن هستیم.

سخنگوی دولت یادآور شد: در این چند ماه ما با دو ویروس در حال جنگ بودیم، ویروس کرونا و تحریم که فشار بسیاری را بر ما و دهک‌های مختلف جامعه وارد کرد که بخشی از آن را قدرت ظالمانه‌ی آمریکا تحمیل کرد.

ربیعی با بیان اینکه در این شرایط ما چاره‌ای جز دفاع جان‌ها در برابر ویروس و تحریم نداشتیم، اظهار کرد: این موضوع کار بسیار دشواری بود. بنظرم قهرمانان تاریخ ‎ساز ما، پرستاران هستند. به خصوص در اوایل شیوع کرونا که همه شوکه بودیم و در آن زمان و امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم تا سایه سار و همدم یکدیگر باشیم که جامعه‌ی پرستاری الگوی خوبی برای این مفهوم بود.

وی در پایان تاکید کرد: صبر یکی از ویژگی‌های حضرت زینب بود و این ویژگی در جامعه‌ی پرستاران هم دیده می‌شود، جنبه‌ی رفتاری دیگر ایشان عبور از بحران بود که این رفتار کاملا در پرستاران دیده می‌شود. البته متاسفانه ما از فعالیت پرستار فقط جنبه فیزیکی را دیده‎ایم در صورتی که حالت روحی و عاطفی پرستار چندان دیده نمی شود که فکر می‌کنم نیاز است تا نقش نظام پرستاری و جامعه پرستاری را در برنامه‎ریزی‌های سلامت بیشتر ببینیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز