کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: عادی سازی روابط میان رژیم های مرتجع عرب با تل آویو از ارزش بالایی برخوردار نیست و رژیم صهیونیستی نمی تواند در میان ملت های عربی به لحاظ فرهنگی و اجتماعی نفوذ کند.

به گزارش مرور نیوز، حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاست خارجی، با اشاره به آشکارسازی روابط حکام برخی کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی، گفت: عادی سازی روابط میان رژیم های مرتجع عرب با تل آویو از ارزش بالایی برخوردار نیست و رژیم صهیونیستی نمی تواند در میان ملت های عربی به لحاظ فرهنگی و اجتماعی نفوذ کند.

وی ادامه داد: دونالد ترامپ که از سال 2016 وارد کاخ سفید شد فشارهای زیادی را به برخی کشورهای عربی از جمله امارات، بحرین، سودان و ...اعمال کرد تا به عادی سازی روابط روی آورند تا از این طریق بتوانند به کمک لابی صهیونیست در انتخابات پیروز میدان شود که این اتفاق نیفتاد.

کارشناس مسائل سیاست خارجی تصریح کرد: نکته بعدی این است که این کشورها در این عادی سازی یک فریب بزرگ از آمریکا و رژیم صهیونیستی خوردند و آن این است که اگر این کشورها روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کنند سرمایه های کلان صهیونیست‌ها در منطقه و آمریکا به سمت آنها خواهد آمد و شرایط بهتری خواهند داشت.

هانی زاده افزود: حتی در یک طرح فریب اعلام کردند که ما آمادگی داریم که بحث پیوستن کرانه باختری به اراضی رژیم صهونیستی و طرح‌مان را کنار خواهیم گذاشت. این عملاً یک دروغ بزرگ است زیرا در حال حاضر در حال شهرک سازی هستند و به کمک آل سعود پروژه های عمرانی انجام می دهند.

کارشناس مسائل سیاست خارجی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی هر کشوری را که به عنوان پایگاه رژیم صهیونیستی قرار بگیرد به عنوان دشمن می‌شناسد و قطعاً در مقابل ایجاد پایگاه نظامی و اطلاعاتی - امنیتی در این کشورها موضع گیری خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز