نایب رئیس مجلس گفت: بودجه سال ۱۴۰۰ یک نوع ریل گذاری است، چون در اولین سال کاری مجلس یازدهم و آخرین سال کاری دولت دوازدهم ارائه شده و باید اصلاح شود، اگر اصلاح نشود در سال بعد تورم سنگینی را شاهد خواهیم بود.

به گزارش مرور نیوز، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه غیرعلنی امروز مجلس، درباره بررسی بودجه در مجلس، گفت: اصلاح دولت باید به توسعه زیرساخت‌ها بینجامد تا به عدالت اجتماعی نزدیک‌تر شویم.

وی با بیان اینکه بودجه سند و چارچوب و ابزار حکمرانی است، افزود: بودجه سال آینده مشکلات عدیده‌ای دارد و برخلاف سیاست‌های کلی وابستگی به نفت در آن افزایش یافته و از نظر تراز عملیاتی کسری قابل توجهی دارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه درلایحه دولت بودجه طرح‌های عمرانی کاهش یافته است،تاکید کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس جمهور این موارد را مطرح کرده که باید دولت لایحه بودجه را اصلاح کند و مجدد به مجلس بدهد.

نیکزاد تصریح کرد: بودجه سال ۱۴۰۰ یک نوع ریل گذاری است، چون در اولین سال کاری مجلس یازدهم و آخرین سال کاری دولت دوازدهم ارائه شده و باید اصلاح شود، اگر اصلاح نشود در سال بعد تورم سنگینی را شاهد خواهیم بود.

وی گفت: اگر کمیسیون تلفیق به کلیات بودجه رای ندهد عملا وارد بررسی جزییات آن نخواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز