نماینده مردم دشتستان در مجلس گفت: بودجه 1400 با یک نگاه سیاسی، خوشبینانه، برجامی و بایدنی نوشته شده است لذا ایرادات اساسی به آن وارد است.

به گزارش مرور نیوز، ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وجود نگاه سیاسی در لایحه بودجه ۱۴۰۰، اظهار داشت: بودجه 1400 با یک نگاه سیاسی، خوشبینانه، برجامی و بایدنی نوشته شده است لذا ایرادات اساسی به آن وارد است.

وی ادامه داد: منابع غیرواقعی و نفتی که در بودجه وجود دارد یکی از ایرادات اصلی این لایحه به شمار می رود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره دیگر ایرادات لایحه بودجه، تصریح کرد: افزایش غیر منطقی مصارف، سهم کم مالیات و درآمدهای مالیاتی، انحراف از برنامه ششم توسعه و اسناد بالادستی و سیاست های کلی نظام از دیگر ایرادات این لایحه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به منفی شدن تراز عملیاتی نسبت به سال قبل، افزود: کارشناسان  کسری 50 درصدی را در بودجه برای سال آینده پیش بینی کرده اند .

رضایی گفت: متاسفانه در این لایحه شاهد افزایش 50 درصدی هزینه ها هستیم این درحالیست که تنها 10 درصد درآمدها افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: بنابراین بودجه 1400 نیارمند اصلاحات اساسی است و مجلس شورای اسلامی  بایستی متناسب با مشکلات و نیاز های کشور آن را اصلاح کند.

نماینده مردم دشتستان با دفاع از حق و حقوق مردم، تصریح کرد: قیمت تخم مرغ را نمی توانند کنترل کنند، هر روز حرف از رفراندوم می زنند. یک بار هم جلسه بگذارید تا روغن مردم را تامین کنید. 

وی در پایان با بیان اینکه دولت  عرضه ندارد تا پوشک بچه های مردم را  تامین کند،  معلوم است که مردم ناراضی می شوند، خاطرنشان کرد: آقای رییس جمهور کاش یک صدم غیرتی که برای برادر خلافکارت داشتید برای حل مشکل این جوانان داشتید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز