معاون پارلمانی رئیس‌جمهو در رابطه با استیضاح دژپسند گفت: مجلس دو وظیفه تقنینی و سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص دارد و اینها موضوعات عجیب و غریبی نیست.

به گزارش مرور نیوز، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: یکی از لوایح مهم دولت که با همکاری قوه قضاییه تهیه شد و در جلسات متعدد کمیسیون لوایح دولت با نمایندگان دستگاه‌های مختلف از جمله نماینده قوه قضاییه به سرانجام رسید و در دولت تصویب شد لایحه منع خشونت علیه زنان بود.

وی عنوان کرد: این لایحه از جامعیت خوبی برخوردار است. قوانین متعددی در زمینه حمایت از کرامت خانم‌ها داریم اما جامع و کامل نبود و عمدتاً ضمانت اجرایی کیفری داشت. این لایحه که به تصویب دولت رسید در حال طی کردن فرآیند اجرایی در مجلس است. از هیئت رئیسه مجلس خواهش می‌کنم این لایحه را در دستور کار قرار دهد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: برای دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف مانند فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش، فرهنگ، کار و تامین اجتماعی تکالیفی در این لایحه تعریف شده است. این لایحه اولین لایحه‌ای است که کرامت خانم‌ها و نفی خشونت را در ابعاد مختلف مورد توجه قرار داده است.

امیری در رابطه با استیضاح دژپسند گفت: مجلس دو وظیفه تقنینی و سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص دارد و اینها موضوعات عجیب و غریبی نیست. وزیر مورد سوال یا استیضاح، باید فرآیندی را از جهت قانون و آیین نامه داخلی مجلس طی کند. این مورد اشاره شده، موضوع عجیبی نیست و امیدوار هستیم ابهامات نمایندگان مجلس رفع و رجوع شود.

وی در پایان افزود: زمان و موضوع اعمال این حق مهم است. ما در دوران پایانی دولت هستیم و دشمنان ما اقتصاد کشور را هدف قرار دادند. امیدوارم نمایندگان مجلس با توجه به جنگ تحمیلی اقتصادی از این موضوع هم عبور کنند تا صلاح مملکت رقم بخورد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز