معاون اول رییس جمهور گفت: سواحل مکران نعمتی بزرگ است که می تواند علاوه بر توسعه ملی و توسعه استان سیستان و بلوچستان، به توسعه کشورهای منطقه نیز کمک کند.

به گزارش مرور نیوز، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور عصر امروز در بدو ورود به فرودگاه چابهار در گفتگو با خبرنگاران، استان سیستان و بلوچستان را از استان های پرظرفیت کشور برشمرد و گفت: متأسفانه با وجود ظرفیت های متعدد، این استان با موانع زیادی در مسیر توسعه روبروست که باید با سفرهای متعدد مسئولین، این ظرفیت ها در جهت پیشرفت و توسعه استان استفاده شود.

معاون اول رییس جمهور از دریای عمان و سواحل مکران به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت های استان سیستان و بلوچستان نام برد و گفت: سواحل مکران نعمتی بزرگ است که می تواند علاوه بر توسعه ملی و توسعه استان سیستان و بلوچستان، به توسعه کشورهای منطقه نیز کمک کند.

جهانگیری با اشاره به اینکه توسعه سواحل مکران مدتی است که در دستور کار دولت قرار دارد، اظهار داشت: اخیراً دولت تغییراتی را در ستاد و دبیرخانه توسعه سواحل مکران ایجاد کرد تا سرعت اجرای طرح های توسعه بیشتر شود که به همین خاطر در این سفر از نزدیک در جریان پیشرفت طرح ها قرار خواهم گرفت.

معاون اول رییس جمهور با یادآوری اینکه طرح ها و کارهای بزرگی در استان سیستان و بلوچستان در دست اقدام است خاطرنشان کرد: گازرسانی به استان و احداث راه آهن چابهار به زاهدان و ساخت بزرگراه های مختلف در دستور کار قرار دارد که امیدوارم شاهد سرعت بخشیدن به روند اجرای این طرح ها باشیم.

جهانگیری با اشاره به برنامه های سفر دو روزه خود به استان سیستان و بلوچستان افزود: جلسه ستاد توسعه سواحل مکران در چابهار برگزار و از پیشرفت طرح های توسعه مطلع خواهیم شد.

معاون اول رییس جمهور افزود: جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان نیز فردا در زابل برگزار خواهد شد و جلسه‌ای نیز با مردم، مسئولین و نهادهای مدنی در زاهدان برگزار خواهیم کرد تا به بررسی مسایل و مشکلات استان بپردازیم.

گفتنی است وزرای راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در این سفر همراه معاون اول رییس جمهور بودند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز