رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز از روند فعالیت های هسته ای سایت فردو بازدید کرد.

به گزارش مرور نیوز، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح روز پنجشنبه از روند فعالیت های هسته ای در سایت فردو با همراهی رئیس سازمان انرژی اتمی و تعدادی از نمایندگان مجلس بازدید کرد.

مجلس شورای اسلامی در 12 آذرماه قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها تصویب کرد. بر اساس این قانون غنی سازی 20 درصدی ایران 15 دی ماه پس از پنج سال از سر گرفته شد.

رئیس‌ مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (پنجشنبه ۹ بهمن) در بازدید از مجتمع غنی‌سازی شهید علی‌محمدی (فردو) با گرامیداشت دهه فجر و یاد امام و شهدای انقلاب گفت: امروز روز بسیار خوشحال‌کننده و افتخارآمیزی برای بنده به عنوان یک شهروند و  خادم مردم است که بازدیدی از مجموعه سایت فردو داشتم. انصافاً ‌باید تشکر کنم از همه عزیزانی که در این سال‌های سخت تلاش کردند و ارزش بزرگی را آفریدند و در این مجموعه بزرگ، معنی قوی شدنی که رهبر معظّم انقلاب فرمودند، رقم خورده است.

قالیباف با گرامیداشت یاد شهدای هسته‌ای گفت: به همه کسانی که گمنام در این زمینه زحمت می‌کشند و شاید ما آن‌ها را نشناسیم خداقوت می‌گوییم.

وی ادامه داد: بر اساس نظارت میدانی و نیز با توجه به قانون راهبردی رفع تحریم‌ها که در مجلس به تصویب رسید و زمانبندی اجرایی آن درباره غنی سازی۲۰ درصد، به سایت فردو آمدیم و وظیفه خودم می‌دانم از طرف خودم و نمایندگان مردم از دولت عزیز تشکر کنم که در اجرای این قانون انصافاً‌ لحظه‌ای درنگ نکرد و هم در بیان و هم در عمل امروز شاهد بودم که مرحله به مرحله این کار را انجام دادند.

رئیس مجلس تصریح کرد: دشمن بداند ما مصمم به اجرای قانون راهبردی رفع تحریم هستیم تا شاهد رفع کامل تحریم‌ها باشیم. البته صنعت هسته‌ای در خنثی سازی تحریم که گام اصلی است به ما کمک می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز