نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: ما امسال و به ویژه در شب عید و سال آینده با یک دولت متزلزل مواجه هستیم و اگر لایحه بودجه رد شود، بودجه دست دولت می‌افتد و با نگاهی که در دولت وجود دارد قطعاً آنان اقدام خاصی را انجام نخواهند داد.

به گزارش مرور نیوز، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: ما در وهله اول باید اصلاح نظام اداری را داشته باشیم تا اصلاح نظام بودجه نویسی محقق شود و مجلس انقلابی هم باید همت خود را برای اصلاح نظام اداری بگذارد که البته یک فرآیند طولانی است اما بالاخره باید از یک جا شروع شود.

وی بیان کرد: ما امسال و به ویژه در شب عید و سال آینده با یک دولت متزلزل مواجه هستیم و اگر لایحه بودجه رد شود، بودجه دست دولت می‌افتد و با نگاهی که در دولت وجود دارد قطعاً آنان اقدام خاصی را انجام نخواهند داد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ابتدای سال حقوق‌ها باید افزایش پیدا کند و اگر لایحه بودجه رد شود، بهترین حالت این است که مجلس به دولت تنخواه دهد اما حساب و کتابی انجام ندهد که این اشتباه محض است.

وی تصریح کرد: برخی از افراد معتقد هستند در صورتی که لایحه بودجه در مجلس رد شود به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌شود اما اینگونه نیست چرا که آئین نامه داخلی مجلس تغییر کرده و امسال بستگی به نظر رئیس مجلس دارد و اگر بودجه به دولت بازگردد به این معنی است که بودجه به ناکجا آباد می‌رود.

ابوترابی اظهار داشت: از سوی دیگر نمایندگان باید به این مساله توجه داشته باشند که می‌توانند در صحن علنی هم اصلاحات خود درباره بودجه را مطرح کنند. درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفته می‌شود که این موضوع تورم زا است و دولت هم الان یک جنگ روانی راه انداخته است و گرانی‌ها را گردن مجلس می‌اندازد اما باید بگویم شاید در کوتاه مدت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به ضرر مجلس تمام شود اما در بلند مدت این موضوع تأثیر مثبت خود را می‌گذارد.

وی گفت: از سوی دیگر باید به این موضوع توجه کرد که مردم در شرایط فعلی گوشت، تخم مرغ و مرغ خود را با ارز آزاد تهیه می‌کنند و همچنین ارز ۴۲۰۰ تومانی درباره دارو همچنان وجود خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز