درپی سفر اخیر محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و هجمه گسترده برخی از رسانه ها در خصوص عدم پذیرش وی از سوی رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، یک منبع آگاه علت اصلی را بیماری پوتین دانست.

به گزارش مرور نیوز، در پی سفر اخیر محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی یک منبع آگاه در خصوص عدم پذیرش قالیباف توسط پوتین علت اصلی را بیماری پوتین دانست.

آذرماه امسال بود که روزنامه دیلی میل به نقل از «والری سولووی» رئیس سابق بخش روابط عمومی در انستیتوی دولتی روابط بین‌الملل مسکو خبر داد: ولادیمیر پوتین ۶۸ ساله در ماه فوریه تحت عمل جراحی قرار گرفته است. یک مشکل او ماهیت روانی-عصبی داشته (پارکینسون) و مشکل دیگرش نیز مربوط به «سرطان» است.

بسیاری از رسانه‌های خارجی از جمله نشریه بریتانیایی سان، روزنامه دیلی میرور و... خبر بیماری پوتین به سرطان و پارکینسون را آذرماه امسال منتشر کردند.

بنابراین، از ابتدا هم قرار بر ملاقات قالیباف و پوتین نبود. در حقیقت، پوتین ناچار است به علت شرایط نامساعد جسمی، پروتکل‌های پزشکی را به ویژه در شرایط خطرناک کرونایی بیش از پیش رعایت کند. او دیدارهایش با مقامات کشورهای دیگر و همچنین سایر برنامه‌های اجتماعیش را به همین دلیل به شدت محدود کرده است.

نکته جالب این که برخی از جریان های سیاسی برای تخریب رئیس مجلس شورای اسلامی هرچند که حتی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز اعلام کرده بود که هیچ برنامه ای برای دیدار محمدباقر قالیباف و پوتین برنامه ریزی نشده بود، از تخریب وی کم نگذاشته و حتی با انتشار تصاویر سفر قبل رئیس مجلس به روسیه در دوره شهرداری وی سعی کردند تا جامعه را گمراه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز