رییس کمیسیون امنیت ملی گفت: اگر به آشفتگی اردوگاه دشمن و شدت عصبانیت آنها نگاه کنیم کاملا روشن است که این سفر با موفقیت انجام شده و به اهداف خود رسیده است.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور رییس کمیسیون امنیت ملی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۷۵ آیین‌نامه داخلی مجلس و با اشاره به نطق احمدی بیغش نماینده مردم شازند در مجلس که از سفر قالیباف به روسیه انتقاد کرده بود، بیان کرد: در ابتدا بنده از حضور دشمن‌شکن مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن تشکر می‌کنم. همان طوری که رییس جلسه تصریح کردند سفری که از سوی رییس مجلس به روسیه انجام شد بسیار موفقیت آمیز بود و اگر به آشفتگی اردوگاه دشمن و شدت عصبانیت آنها نگاه کنیم کاملا روشن است که این سفر با موفقیت انجام شده و به اهداف خود رسیده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی در ادامه اظهار کرد: فعال بودن یک کمیسیون به فعال بودن اعضای آن باز می‌گردد. ای کاش آقای احمدی بیغش در نطق خود می‌گفتند که فلان طرح یا سوال را در کمیسیون مطرح کرده که مورد توجه قرار نگرفته است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون امنیت ملی در بزنگاه‌های مختلف به وظیفه خود عمل کرده است و اگر دولت پاسخ نداده و یا به موقع حضور پیدا نکرده است ما تنها براساس آیین‌نامه می‌توانیم با آن برخورد کنیم. زمانی که دولت در ۸۰ درصد اجرای قانون بودجه انحراف دارد مگر مجلس شورای اسلامی با آن چه کاری می‌تواند انجام دهد.

ذوالنور ادامه داد: در بحث سوال از وزرا نیز ما می‌توانیم آنها را احضار کرده و کوتاهی آنها را بررسی کنیم. اگر یک وزیری در وظایفش کوتاهی کند و حتی کمیسیون نیز در رسیدگی به عملکرد وزیر کوتاهی کند هر یک از نمایندگان این حق را دارد که در قالب سوال یا استیضاح مساله را پیگیری کنند. هر رسالتی که مجلس شورای اسلامی دارد ما نیز به عنوان نماینده از آن رسالت برخورداریم. به جای انتصاب‌های نابجا باید به این بپردازیم که خودمان چه کاری انجام داده‌ایم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز