وزیر امور خارجه در رابطه با حضور در انتخابات ۱۴۰۰، گفت: جدیت لیست کابینه من به اندازه لیست کابینه کارتونی ای که کشیده بودند است. قصد جدی من این است که به انتخابات ورود نکنم. نه با مردم و نه با خداوند جدالی ندارم.

به گزارش مرور نیوز، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت نظرات خود را در مورد مصوبات مجلس با صراحت و شفافیت اعلام کرد. دولت خود را موظف به اجرای قانون می‌داند از این رو کاهش نظارت آژانس، نه توقف نظارت آژانس را عملی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ما پروتکل الحاقی را اجرا کردیم، افزود: اکنون مجلس تصمیم گرفته است که اجرا را متوقف کند. سازمان انرژی اتمی به آژانس رسماً اعلام کرده است که از ۲۳ فوریه اجرای داوطلبانه ما در پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: نکته اول اینکه نظارت‌های عادی آژانس ادامه پیدا خواهد کرد و البته طرف مقابل باید به تعهدات خود برگردد؛ وقتی اصل عمل از بین برود دیگر دلیلی بر اجرای اقدام جبرانی باقی نمی‌ماند.

ظریف در رابطه با حضور در انتخابات ۱۴۰۰، گفت: از لطف همه دوستانم که به من محبت دارند متشکرم. جدیت لیست کابینه من به اندازه لیست کابینه کارتونی ای که کشیده بودند است. قصد جدی من این است که به انتخابات ورود نکنم. نه با مردم و نه با خداوند جدالی ندارم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز