قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اهمیت و ویژگی استثنایی جشن های نیمه شعبان در سال 1400 گفت: جشن های ولادت حضرت قائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) با همراهی مردم و ارگان های انقلابی به صورت شایسته برگزار شود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، صبح امروز (یکشنبه 10 اسفند) در نشست ارزیابی برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی و برنامه ریزی برای اعیاد نیمه شعبان که با حضور حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان نماینده ولی فقیه و تولیت مسجد مقدس جمکران و روسا و نمایندگان کارگروه های دهه فجر انقلاب اسلامی و روسای دفاتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از طریق ارتباط تصویری در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، با تبریک ایام و اعیاد فرخنده رجبیه و گرامیداشت سالروز ورود حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) به شهر مقدس قم در دهم اسفند سال  1357 و استقرار در این شهر پس از ورود به ایران گفت: به مناسبت این روز، ویژه برنامه هایی به عنوان برنامه های روز بزرگداشت دهم اسفند در شهر مقدس قم برگزار شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در ادامه، به تشریح موضوعات مورد بررسی در این نشست پرداخت و اظهار داشت:  بخشی از جلسه امروز به جمع بندی برنامه های بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ارزیابی اولیه راهپیمایی 22 بهمن و بخشی به برنامه های نیمه شعبان سال آینده اختصاص دارد.

لطفی با بیان این که سال 1400 یک ویژگی خاص دارد، یادآور شد: طلیعه سال 1400 یعنی نهم فروردین، مزین به ولادت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است و پایان سال یعنی 27 اسفند نیز مصادف با سالروز ولادت آن حضرت شده است، بنابراین دو میلاد و دو نیمه شعبان در سال 1400 خواهیم داشت که امیدواریم سال ظهور حضرت قائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قرار گیرد. ان شاالله.

وی افزود: به لحاظ اهمیت این مناسبت و ویژگی استثنایی این سال، همه دستگاه ها و ارگان های انقلابی باید سهمی شایسته در برگزاری این مناسبت داشته باشند.

لطفی با اشاره به صبغه مردمی جشن های نیمه شعبان اضافه کرد: در نظام مقدس اسلامی، همه ارگان ها و مردم، یکپارچه هستند و با توجه به صبغه مردمی جشن های نیمه شعبان و وظیفه همگانی در برگزاری این مناسبت، همه نهادها در کنار مردم در سراسر کشور این جشن ها را به نحو شایسته برگزار کرده و به نوعی ادای دین می کنند و خدمتگزار جشن های نیمه شعبان هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری مراسم راهپیمایی باشکوه خودرویی و موتوری یوم الله 22 بهمن امسال گفت: خدا را شاکریم که در ادامه آنچه از ابتدای کرونا مطرح کردیم که مناسبت ها و ایام الله تعطیل ناپذیر است همه آنها را به صورت سلامت محور برگزار کنیم و از هر دو مسئله مهم بزرگداشت ایام الله و حفظ سلامتی مردم غفلت نکردیم لذا هیچ مراسمی در کشور تعطیل نشد و با همیاری مردم برگزار شد. حتی در این سال کرونایی چندین برنامه فوق العاده نسبت به سال های قبل از سوی شورا برگزار شد.

وی تاکید کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان خادم مردم، در سال 1399 و در شرایط کرونایی، از همان شب اول فروردین، چندین برنامه فوق العاده و ماندگار را برگزار کرد که یکی از این برنامه ها که با هماهنگی و هم افزایی با تولیت آستان ها، امان مقدسه، بقاع متبرکه و نهاد نمازجمعه برای اولین بار به صورت سراسری در کشور برگزار شد، بانگ 'یا مهدی ادرکنی' شب نیمه شعبان بر فراز بام ها و اماکن مقدس همراه با نورافشانی بود.

وی افزود: برنامه های ایام الله دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس  شعار تعطیل ناپذیری مراسم به صورت سلامت محور برگزار شد.  بر این اساس از شهریور ماه با کارگروه های 24 گانه ای که برنامه ریزی بزرگداشت دهه فجرسال جاری را در دستور کار داشتند همکاری های خیلی خوبی انجام شد و با انسجام، صمیمیت، همدلی و هم افزایی به نوعی که هیچ بخشی از برنامه های دهه فجر تعطیل نشود تمامی برنامه ها از 12 بهمن  تا مهمانی لاله ها یکی پس از دیگری و حسن ختام ایام الله دهه فجر امسال با شور انقلابی مردم عزیز ما  و با احساس تکلیف  دینی  و انقلابی مردم  در تاریخ ماندگار شد.

وی اظهار داشت: سه کلمه کلیدی که  نایب امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف)، نائب الحجه  و مقتدای عظیم الشان  امت اسلامی مقام معظم رهبری روحی الفدا فرمودند: 'با ابتکار جدید مردم نگذاشتند تعطیل بشود' در واقع خشنودی معظم له از تعطیل نشدن یوم الله 22 بهمن این جشن بی نظیر در دنیا بود که تمامی شهرها و استان ها به صورت منسجم پیروزی انقلاب اسلامی و سرآغاز بر افراشته شدن پرچم عدالت اسلامی در یوم الله 22 بهمن را برگزار کردند.

وی تصریح کرد :نکته دوم که حضرت آقا به عنوان حجتی از شعور انقلابی مردم خواندند و از این حرکت در کنار حرکت عظیم تشییع پیکر پاک و مطهر سردار دل ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نام بردند، نمایش زنده بودن، خستگی ناپذیری، روح فداکاری و شعور انقلابی مردم بزرگ ایران بود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور عنوان کرد: در برگزاری برنامه یوم الله 22 بهمن برخی از نهادها و ارگان ها به صورت ویژه خوش درخشیدند و از روز نخست تا پایان با تمام ظرفیت در پی تحقق این ماموریت بودند عزیزان در سازمان بسیج مستضعفین و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ستاد کل نیروهای مسلح، صدا و سیما، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور یک ورود بسیار قوی داشتند و از ابتدا هماهنگی های لازم را با تمامی استان ها داشتند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در ادامه گفت: در گزارش های مربوط به مراسم 22 بهمن، علیرغم بسیج عمومی رسانه ها برای پوشش مراسم راهپیمایی خودرویی و موتوری، اما آنچه در رسانه ها منعکس شد یک دهم آنچه در صحنه میدانی اتفاق افتاد، نبود. همچنین در کل کشور علیرغم برگزاری راهپیمایی موتوری و خودرویی خانوادگی برای اولین بار، اما حتی یک مورد حادثه امنیتی یا تصادف اتفاق نیفتاد. واقعاً جمعیت امسال کمتر از جمعیت راهپیمایی سال های گذشته نبود و این نشانه ماندگاری این مراسم است.

 وی در ادامه درباره برگزاری ویژه جشن نیمه شعبان گفت: هر کار محتوایی و تولیدی و مقدمه سازی در این رابطه باید در این ماه برگزار شود. نکته دوم اینکه این مراسم فقط مختص به ایران نیست و نگاه ما باید به جهان اسلام و آزادیخواهان جهان باشد. امسال هم به مانند جشن نیمه شعبان سال گذشته که با حزب الله لبنان در ارتباط بودیم، باید نگاه فراملی داشته باشیم.

لطفی یادآور شد: آنچه در نیمه شعبان اول، 9 فروردین، و برپایی پرچم ها و جشن ها مطرح است باید به 12 فروردین، سالروز استقرار نظام جمهوری اسلامی، گره بخورد و از روزهای اول فروردین که به استقبال نیمه شعبان می رویم باید تا 12 فروردین ادامه پیدا کند و بسته های محتوایی، تولیدات فرهنگی و مجموعه برنامه های تبلیغاتی، تلفیقی از هر دو مناسبت باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز