دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در پی درگذشت شیخ «احمد الزین» از علمای برجسته اهل سنت لبنان که رئیس هیئت امنای جمعیت علمای مسلمان این کشور نیز بود، پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در پی درگذشت شیخ «احمد الزین» از علمای برجسته اهل سنت لبنان که رئیس هیئت امنای جمعیت علمای مسلمان این کشور نیز بود، پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام تسلیت او به شرح زیر است:

شیخ احمد الزین با مواضع ضد صهیونیستی در منطقه شناخته می شد و مقاومت را تنها راه آزادی فلسطین و قدس شریف می‌دانست.  وی در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی بارها هدف تهدید به ترور قرار گرفت و انقلاب اسلامی ایران را پرچمدار کرامت انسانی و دفاع از مظلومین و احیاگر تمدن نوین اسلامی می خواند.

شیخ احمد الزین قاضی دینی اهل سنت شهر صیدا و رییس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین از یاران صمیمی امام موسی صدر و مقاومت بشمار می رفت.  نقش مهم ایشان در مقابله با رژیم صهیونیستی و دفاع از ملت فلسطین و امنیت و ثبات منطقه بسیار مهم بود.  بی تردید تداوم راه این عالم وارسته تا آزادی کامل سرزمین های اشغالی و قدس شریف رسالتی قطعی است.

ارتحال این مجاهد نستوه و عالم فرهیخته را به ملت مقاوم لبنان، جمعیت علمای لبنان، گروه‌های مقاومت و خانواده مرحوم تسلیت می گویم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز