فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر موقعیت ژئوپولتیک دریایی ایران، گفت: کشور ما از مرز وسیع دریایی و سابقه طولانی دریا نوردی برخوردار است

به گزارش مرور نیوز، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر و نمایشگاه دستاورد‌های دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر بازدید کرد.

وی در این بازدید با تبریک عید مبعث، بیان کرد: با همت و تلاش کارکنان نیروی دریایی ارتش توانسته ایم به دستاورد‌های پیشرفته‌ای دست پیدا کنیم و اقدامات مهمی انجام دهیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به بومی سازی ناوشکن‌ها در این نیرو، خاطر نشان کرد: نیروی دریایی ارتش با تلاش بی وقفه کارکنان توانسته به کلکسیونی از تجهیزات از جمله انواع موشک‌های هوشمند مجهز شود؛ با این وجود هنوز در آغاز راه هستیم و با تلاش مضاعف می‌توانیم به جایگاه ممتاز و مناسب ایران اسلامی در جوامع بین المللی دست پیدا کنیم.

وی با تاکید بر موقعیت ژئوپولتیک دریایی ایران، گفت: کشور ما از مرز وسیع دریایی و سابقه طولانی دریا نوردی برخوردار است؛ بنابراین قدرت، اقتدار و توانایی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران باید در شان و تراز نظام اسلامی و تاریخ کشور ایران اسلامی باشد.

دریادار خانزادی اظهار کرد: ایران در مرکز راهبردی انرژی جهان قرار گرفته و تنها کشوری است که بیشترین مزیت ترانزیتی و سواحلی عظیم و طولانی منطقه را در اختیار دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به ویژگی‌ها و وظایف جوانان انقلابی، تصریح کرد: دوران جوانی بهترین دوران برای خودسازی و فراگیری سرشار از امید است؛ هویت جوانان انقلاب اسلامی ریشه در انقلاب و آموزه‌های دینی دارد و از وحدت کلمه قدرت می‌گیرد، لذا قدرت را برای خدمت و شهرت رابرای انقلابی بودن می‌خواهد.

امیر دریادار خانزادی در پایان با آرزوی موفقیت برای دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره)، ادامه داد: با برنامه ریزی و تلاش فراوان و با فضل خداوند آینده از آن شما و ملت ایران است و در آینده نه چندان دور ما با اقتدار در اوج پیشرفت و توسعه خواهیم ایستاد و شما جوانان هستید که باید از جایگاه ممتاز جمهوری اسلامی در مقابل استکبار جهانی دفاع کنید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز