رئیس ‌جمهور گفت: امروز بخش خصوصی در آب و برق حضور ارزشمندی دارد.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌ جمهور صبح امروز(سه‌شنبه) در مراسم افتتاح طرح ‌های ملی وزارت نیرو، پس از استماع گزارش استاندار مازندران درخصوص افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی کاسپین، اظهار کرد: تلاش برای پیشرفت و آبادانی کشور بخصوص در شرایط تحریم و فشار بسیار ارزشمند است.

روحانی پس از استماع گزارش معاون وزیر در خصوص افتتاح سد «نهوب» در قزوین، با بیان اینکه ما با مردم قرار گذاشتیم تا پایان دولت ۵۷ سد را افتتاح کنیم و امروز چهل و نهمین سد در قزوین افتتاح می‌شود، گفت: اگر این سد نباشد سیلاب های مخرب بوجود خواهد آمد. در ایران بسیاری از سدها این اثر را دارند که جلوی سیلاب را می‌گیرد.

وی پس از استماع گزارش درخصوص تصفیه خانه بزرگ آب گیلان و فاضلاب صومعه سرا، گفت:  این تصفیه خانه توسط بخش خصوصی ساخته شده است.  بخش خصوصی همواره باید در خط مقدم باشد و دولت هم باید قدم به قدم کسب و کار و بنگاه داری را به بخش خصوصی واگذار کند.

رئیس ‌جمهور گفت: امروز بخش خصوصی در آب و برق حضور ارزشمندی دارد.

روحانی در ادامه ضمن تبریک میلاد امام حسین(ع) و حضرت قمر بنی هاشم(ع) و امام سجاد(ع) گفت: ما اعیاد بزرگی را قبل از تحویل سال و ورود به سال ۱۴۰۰پیش رو داریم. به حمدالله توانستیم برنامه جهش تولید و برنامه های پنجشنبه  های افتتاح، در تاریخ ایران ثبت شود که در سال بسیار سخت کرونا و جنگ اقتصادی توانستیم جهش تولید را در مقام عمل محقق کنیم.

وی عنوان کرد: در این کار وزارت نیرو تلاش بسیار زیادی انجام داد و برخی از پنجشنبه های ما انجام همان افتتاح هایی بود که تحت عنوان الف، ب ایران وزارت نیرو آن را دنبال می کرد. ان شاءالله سال آینده هم آن را ادامه خواهد داد.

رئیس‌جمهور افزود: این طرح ها موجب خشنودی همه مردم بوده است. مقام معظم رهبری هم از وزارت نیرو و هم شفاها تشکر خود را بیان کردند. من هم از وزیر نیرو و همه مدیران و مهندسان، طراحان و مجریان تشکر می کنم. کار بسیار عظیمی انجام گرفته است و ۳۰۷ پروژه توسط این وزارتخانه با عدد ۸۱ هزار میلیارد تومان به افتتاح رسیده است.

روحانی تصریح کرد: مردم بدانند یک وزارتخانه ما فقط در سال ۹۹ رقمی معادل ۸۱ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه را به ثمر رسانده و افتتاح کرده و طرح های دیگری نیز در دست اجرا و افتتاح دارد که بخشی در این دولت و بخشی در دولت بعد افتتاح می شود. از سایر دست اندرکاران که طرح های بسیار بزرگی را افتتاح کردند تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به افتتاح چند روز پیش در زمینه انتقال آب، گفت: روز گذشته که خدمت مقام معظم رهبری بودم، ایشان از این طرح خیلی خوشحال بودند. خدمت ایشان توضیح دادم که با این طرح آب به سیرجان، رفسنجان، یزد و اردکان رسیده است و این طرح هم برای اصفهان، هم برای خراسان جنوبی و مشهد و هم برای سیستان و بلوچستان است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: این یک طرح بسیار بزرگ در تاریخ ایران بود. برخی افتتاح های امسال در تاریخ ایران بی نظیر بود و برخی جهش بزرگ در تاریخ ایران محسوب می شد. مردم ایران می دانند که سال بسیار سختی بود و می دانم بر مردم ما خیلی سخت گذشت. هم کرونا بود و هم برای کسب و کار، سفر، مدرسه فرزندانشان مشکلات بود.

روحانی اضافه کرد: ما متوجه همه اینها هستیم که از نظر زندگی مردم ما با چه مشکلاتی مواجه بودند. با یک عمل تروریستی آمریکا در این سه سال که هنوز هم ادامه دارد، منابع مالی ما را قفل کردند و بسیاری از فعالیت ها و صادرات ما را دچار مشکل کردند. حتی برای خرید واکسن کرونا هم دچار مشکل شدیم.

وی با تاکید براینکه واقعا دولت جنایتکار آمریکا یک ظلم بسیار بزرگی نسبت به ما انجام داده است، گفت: دولت فعلی آمریکا هم که مدعی است دولت قبل اشتباه کرده و راه را به خطا رفته است و ما می خواهیم جبران کنیم، دو ماه گذشته و فعلا چیزی نشده است. آنچه برای ما اهمیت دارد مقام عمل است و در مقام عمل کاری انجام دهند که البته اگر انجام دهند تنها به نفع مردم ایران نیست بلکه اول به نفع خودشان بعد ایران، منطقه، سازمان‌های بین‌المللی و تعهدات در جهان است. امیدوار هستیم آنها هم دربه مسیر عقلانیت و قانون برگردند و قدم بردارند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: در این سال بسیار سخت، مشکل و پیچیده الحمدلله ما طرح های بسیار بزرگی را به افتتاح رساندیم و این جلسه پنجاه و هشتمین جلسه ما بود. پنجم فروردین ان شاءالله جلسه بعدی افتتاح ما خواهد بود. من خیلی خوشحال هستم که در این سال، این افتتاح ها با نظم و ترتیب خاصی انجام گرفت.

روحانی با تاکید بر اینکه این افتتاح ها برای مردم دلگرمی و برای دشمن ضربه بسیار بزرگی بود، خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه دشمنان می خواستند اقتصاد ما را دچار شکست کنند، این طرح ها نشان داد که ملت، جوانان و مهندسین ما زنده هستند و همه دارند تلاش می کنند. کار بسیار عظیمی بود که انجام گرفت و ان شاءالله سال آینده نیز ادامه خواهد یافت.

وی اضافه کرد: در این طرح ها بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح شد. با افتتاح هر طرح بیش از ۲ میلیون نفر منتفع می شوند. بسیاری از مردم و جمعیت محلات تهران خیال آسوده ای پیدا می کنند. این فاضلاب می‌آید و تصفیه می شود و در این تصفیه خانه ها میلیون ها متر مکعب آب تصفیه می شود و به کشاورزی و صنعت بر می گردد.

رئیس جمهور در پایان با اشاره به اینکه یکی از افتخارات دولت این بوده است که هر ماه توانسته است یک تصفیه خانه را به افتتاح برساند گفت: ما هر یک ماه و چند روز توانستیم یک سد بزرگ را به افتتاح برسانیم. اینها اقدامات بسیار ارزشمند و ارزنده ای بود که مردم ما شاهد بودند. امروز مردم شاهد نیروگاه سیکل ترکیبی و هم تصفیه خانه آب و فاضلاب بودند. ان شاءالله بعد از ما نیز خدمتگزاران دیگری خواهند آمد و مسیر این خدمات برای سرافرازی ایران و ملت بزرگ ایران ادامه خواهد یافت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز