رئیس جمهور گفت: امروز در زمینه پزشکی می‌توانیم با بسیاری از کشورهای پیشرفته در منطقه و جهان رقابت کنیم.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان امروز دوشنبه دوم فروردین‌ماه با تعدادی از مراکز درمانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی (مرکز اورژانس تهران، بیمارستان امام رضا (ع) مشهد، بیمارستان رازی اهواز و بیمارستان شریعتی تهران) از طریق ویدیو کنفرانس سخن گفت.

روحانی در این دیدار ویدئویی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان کشور برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ اظهار کرد: کادر درمان ۱۳ ماه است که شبانه روز تلاش می کنند و ملت ما هم قدردان آنها هستند.

وی ادامه داد: ۶۰۰ هزار مدافع سلامت؛ فداکارانه به مردم خدمات می‌دهند. امروز باوجود انتشار ویروس جهش یافته؛ شمار متوفیان ما دو رقمی است.

رئیس قوه مجریه با بیان اینکه امروز در زمینه پزشکی می‌توانیم با بسیاری از کشورهای پیشرفته در منطقه و جهان رقابت کنیم، گفت:‌ کادر درمان از جان مایه گذاشتند و امروز آرامش نسبی در کشور می‌بینیم؛ امیداوریم این عید و دید و بازدید‌ها موجب نشود که با پیک جدید کرونا روبرو شویم.

در این گفت‌وگوی ویدئویی رئیس‌جمهور با طرح این سوال که آیا تا کنون افراد دریافت‌کننده واکسن ایرانیِ کرونا عارضه ای داشته اند؟ پیگیر حال دریافت‌کنندگان واکسن ایرانی شد که در پاسخ پیرحسن کولیوند رئیس مرکز اورژانس کشور گفت: تا کنون هیچ عارضه‌ای گزارش نشده است.

روحانی افزود: از اورژانس تهران و سراسر کشور که در جاده‌ها و شهر‌های مختلف و تهران به دلیل زحماتی که در طول سال کشیده و به‌ویژه در ایام عید که مشکلات بیشتری خواهد داشت تشکر می‌کنم و از خداوند متعال می‌خواهم که ۱۴۰۰ را سال پایان کرونا برای مردم مقدر کرده باشد.

وی با اشاره به آمار دولت تدبیر و امید در زمینه پزشکی اظهار کرد: آمار دولت یازدهم و دوازدهم در بخش سلامت و ساخت بیمارستان و تجهیزات و بیمه همگانی با عنایت به آمار و ارقام با دولت‌های قبل قابل مقایسه نیست و موفقیت بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز