فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: نیروی پدافند هوایی امروز بر لبه دانش و تکنولوژی روز دنیا حرکت می‌ کند و از تجهیزات و سامانه‌های به‌روز بهره می‌برد

به گزارش مرور نیوز، امیر علیرضا صباحی‌ فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگویی با اشاره به نقش پدافند هوایی در طول هشت سال دفاع مقدس گفت: پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس اقدامات مؤثری انجام داد و هیچ عملیاتی برگزار نشد، مگر زیر چتر حمایتی پدافند هوایی ارتش که این پیشینه، افتخار بزرگی برای این نیرو است.

وی افزود: ما در طول دوران دفاع مقدس در بیش از ۲۵۰ نقطه از سراسر کشور مستقر شدیم و اجازه ندادیم که مراکز حیاتی کشور همچون پایگاه‌های نظامی و فرودگاه‌ها، مورد اصابت قرار گیرد و امنیت هوایی را به طور کامل برقرار کردیم.

امیر صباحی‌فرد گفت: پدافند هوایی به‌ویژه در جزیره خارک به گونه‌ای عمل کرد که همواره شریان حیاتی فروش و نقل و انتقال انرژی‌های فسیلی ادامه پیدا کند و هیچ‌گاه اجازه نداد که دشمن، این شریان را قطع کند.

وی عنوان کرد: نیروی پدافند هوایی امروز بر لبه دانش و تکنولوژی روز دنیا حرکت می‌ کند و از تجهیزات و سامانه‌های به‌روز بهره می‌برد؛ این نیرو امروز ضمن رصد و حراست آسمان کشور این ظرفیت را دارد که تحرکات دشمنان را فراتر از مرز‌های کشور رصد کند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی با بیان اینکه در تمامی زمینه‌های پدافندی امروز توانسته‌ایم به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای دست یابیم، خاطرنشان کرد: امروز به جایگاهی دست یافته‌ایم که هر نوع پرنده با هر سطح مقطع راداری و پروازی برای ما قابل کشف، شناسایی و انهدام است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز