فرمانده کل سپاه گفت: سردار حجازی کسی بود که نهاد های مقاومت را به مدت ۱۰ سال در سرزمین احساس و باور ملت ایران ساخت، نیروی مقاومت بسیج محصول فعالیت های ۱۰ ساله او بود. با مردم همراه بود، خود را پیش مرگ ملت و امت اسلام می دانست.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در آیین تشییع سردار حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: شهید حجازی تندیس زنده تواضع و فروتنی، وقار تمانینه و آرامش، صفای باطن، رخسار و سیمای نورانی بود.

بیشتر بخوانید:

سردار حجازی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به خیل عظیم شهیدان پیوست

وی ادامه داد: او صالح، عابد، راکع و ساجد، آمربه معروف و ناهی از منکر بود، مردی که هرگز لباس جهاد را از تن به در نکرد. منطق او منطق امیر مومنان بود که فرمودند «هر کس لباس جهاد را از تن به در کند خداوند به او لباس ذلت خواهد پوشاند»

سردار سلامی با بیان اینکه او از فرماندهان پر افتخار دفاع مقدس بود که به برادر شهیدش پیوست، گفت: او در آغوش پدر و مادری تعلیم یافته از مکتب اسلام، تربیت شد. چشمان پاک، قلب خالص و نیت خیر جزو برجسته ترین صفات برادر ما بود. در هر جمعی حاضر می شد آرامش تمامینه را با خود در آن محیط می آورد.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت:  هر کس در جاذبه شخصیت او قرار می گرفت تحت تاثیر اخلاق او قرار می گرفت و مجذوب شخصیتش می شد، هیچ تعلقی به میز، مقام و موقعیت نداشت و الگویی پایدار بود، زمان می برد که الگوی شخصیتی او خوانده  شود.

وی افزود: او کسی بود که نهاد های مقاومت را به مدت ۱۰ سال در سرزمین احساس و باور ملت ایران ساخت، نیروی مقاومت بسیج محصول فعالیت های ۱۰ ساله او بود. با مردم همراه بود، خود را پیش مرگ ملت و امت اسلام می دانست.

سردار سلامی تاکید کرد: افق های بلند جهاد او به مرز های ایران محدود نشد و به لبنان رفت و به کمک حجت الاسلام سید حسن نصرالله و حزب الله شتافت و در آنجا منشا قدرت حزب الله برای شکست صهیونیست ها را فراهم کرد، صهیونیست ها او را در فهرست ترور قرار دادند.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: جایگزین کردن چنین شخصیت هایی سخت است، تا یک مرد در قلب نبرد های بزرگ ساخته شود، تا سید محمد حجازی از آن خارج شود. این مصیبتی غم انگیز بر ای ما است، اما همیشه با امید به آینده روشن زندگی می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه با شهادت سرداران انقلاب (سردار سلیمانی، سردار حجازی و ...)، پرچم مقاومت بر زمین نمی افتد، ادامه داد: زمانی که استکبار فرزند ملت حاج قاسم رادر عراق به شهادت رساند تصور داشتند، مشعل مقاومت خاموش می شود اما وقتی مردان بزرگی مثل سردار حجازی و  قاآنی درفش مقاومت را در دست گرفتند جریان مقاومت ادامه یافت پیروزیها دوباره خلق شد.

سلامی تاکید کرد: اسلام با شهادت این فرزندان نه تنها کم فروغ نمی‌شود؛ بلکه شهادت عامل اصلی قدرت ما است و نشان از وفای به عهد فرزندان این امت و ایستادگی و ثبات قدم است. بنابراین امروز پرچم از دست سردار حجازی جابجا می‌شود و باز هم در دست فرزند برومند دیگری از امت اسلامی قرار می‌گیرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: شنیدیم که صهیونیست‌ها شادمان هستند به آنها می‌گوییم، بدانند شادی آنها زودگذر است و اسرائیل به دست امتی که آنها را از سرزمین خود اخراج کرده اند ناپدید خواهد شد. شاد نباشید چون ما راه را ادامه می‌دهیم. هیچ‌کس این جبهه را ترک نخواهد کرد. بترسید از مردانی که زرهشان پشت ندارد، شمشیرها در دست جوانان امت اسلام از نیام کشیده شده است و این راه تا پایان عمر همه شیاطین عالم که در مقابل اسلام ایستاده اند ادامه خواهد یافت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به روح بلند همه شهیدان به ویژه سردار حجازی درو می‌فرستیم و این شهادت عظمی را به امام زمان، امت اسلام، حزب الله مقتدر و محبوب، ملت شریف، خانواده صبور و شکیبای بزرگوارش و همه همکارانمان و به همه آحاد ملت تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز