کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: کشورهای اروپایی به طور آشکار علیه ملت فلسطین صف آرایی کرده اند و اسراییل را تقویت می کنند.

به گزارش مرور نیوز، حسن هانی زاده کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به فلسطین و به شهادت رسیدن صدها فلسطینی زیر بمباران رژیم غاصب، اظهار داشت: حوادث اخیری که در فلسطین اشغالی رخ داد نتیجه ماجراجویی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در منطقه غرب آسیاست.

وی با بیان اینکه ترک چرخه قدرت توسط نتانیاهو به معنای پایان عمر سیاسی اوست، ادامه داد: نتانیاهو پرونده های فساد مالی سنگینی دارد و اگر از چرخه قدرت خارج شود مصونیت خود را از دست داده و در واقع آینده سیاسی تیره ای پیش رو خواهد داشت.

کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: در حال حاضر انتفاضه ای در فلسطین شکل گرفته که ابعاد بسیار وسیعی پیدا کرده است، لذا همین امر منجر به ایجاد  یک جنگ تمام عیار تن به تن شده است.

*پرتاب بیش از ۲ هزار ۴۰۰ موشک به تاسیسات حیاتی تل آویو وحیفا

هانی زاده با بیان اینکه بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ موشک از سوی رزمندگان حماس به تاسیسات حیاتی تل آویو و حیفا پرتاب شده است، خاطر نشان کرد: بنظر می رسد این انتفاضه هرچند تلفات انسانی بسیار سنگینی دارد اما موشک هایی که به سمت رژیم صهیونیستی پرتاپ می شود از نوع پیشرفته تر است و می تواند معادله جنگ را به نفع فلسطین تغییر دهد.

کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: فرسایشی شدن جنگ در فلسطین به نفع رژیم صهیونیستی نخواهد بود.

*اسرائیل روزانه یک میلیارد دلار بخاطر تعطیلی مراکز اقتصادی و استراتژیکی آسیب می بینند

وی افزود: بر اساس گزارش روزانه رسانه های رژیم صهیونیستی، اسرائیل روزانه یک میلیارد دلار بخاطر تعطیلی مراکز اقتصادی و استراتژیکی آسیب می بینند، لذا این نشان می دهد انتفاضه اگر به راه خود ادامه دهد می تواند معادله را به نفع خود تغییر دهد.

هانی زاده با بیان اینکه در جهان  شاهد یک جنگ تمام عیار علیه مسلمانان هستیم،  تصریح کرد: در حال حاضر یک نوع قطب بندی در جهان آغاز شده و آن هم جنگ صلیبی علیه مسلمانان است.

کارشناس مسائل غرب آسیا افزود: کشورهای اروپایی به طور آشکار علیه ملت فلسطین صف آرایی کرده اند و اسراییل را تقویت می کنند.

وی با اشاره به سکوت مجامع بین المللی در اینباره افزود:  کشورهای غربی مدافع رژیم صهیونیستی هستند و اسرائیل بخشی از ساختار استعماری غرب در  منطقه غرب آسیا است؛ بنابراین اگر رژیم صهیونیستی سقوط کند به معنای سقوط غرب و آمریکا خواهد بود. لذا به همین دلیل شاهد سکوت مجامع بین المللی هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز