دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: فناوری‌های جدید خصوصا حضور در فضا در جنگ‌های آینده تعیین کننده است.

به گزارش مرور نیوز، سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا به دعوت فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل ستاد این نیرو در جمعه پرسنل و فرماندهان این نیرو با موضوع فتح خرمشهر - شکست استراتژی رژیم بعث عراق و پیروزی قاطع ایران به سخنرانی پرداخت و گفت: فرماندهان بزرگ نیروی هوافضای سپاه با قدرت فکری، خردمندی شجاعت و ایمان نیروی هوا فضای سپاه را به عنوان مقتدرترین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مقابل قدرت‌های دشمن آنچنان به پیشرفت و فن آوری‌های جدید رسانده‌اند که دشمنان را حتی از فکر حمله به ایران باز می‌دارند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: به نیروی هوافضای سپاه برای استفاده از فناوری‌های نوین، فناوری‌های فضایی و پهپادی خصوصاً سامانه‌های جدیدی که اخیراً رونمایی شده تبریک می‌ گویم، نیروی هوافضای سپاه یک نیروی پیشرو در استفاده از فناوری‌های نوین در راستای ماموریت خود است و فن آوری‌های جدید خصوصاً حضور در فضا در جنگ‌های آینده تعیین کننده است.

سرلشکر صفوی با اشاره به تاریخ جنگ‌های بشری گفت: تاریخ حلقه اتصال گذشته به آینده و چراغی راهنما برای اهل بصیرت است و خداوند متعال در چندین سوره و آیات قرآن از تاریخ و سرگذشت اقوام و ملل و پیامبران و جنگ و صلح یاد فرموده است و صاحبان عقل و خرد را به عبرت گرفتن از گذشته و نگاه درست و مطمئن به آینده راهنمایی می‌کند.

وی افزود: در طول سه هزار و پانصد ساله گذشته تاریخ بشری، جنگ یکی از عناصر پایدار تاریخ بشری بوده و تمدن بشری و شعارهای دموکراسی، صلح و حقوق بشر چیزی از استمرار جنگ‌ها در دوران معاصر نکاسته است. جنگ صهیونیست‌ها با مردم مظلوم فلسطین و جنگ عربستان با یمن مظلوم، همچنین هجوم آمریکایی‌ها و اشغال افغانستان و عراق نشان می‌دهد که جنگ یک عنصر زنده است.

وی افزود: به نقل از ویل دورانت در کتاب تاریخ تمدن، طی سه هزار و پانصد سال گذشته تاریخ بشری فقط ۲۶۸ سال آن بدون جنگ سپری شده است.

سرلشکر صفوی ادامه داد: قرن بیستم، هم قرن انقلاب‌ها بود و هم خونین بارترین قرن تاریخ بوده است در این قرن صد و بیست میلیون نفر در ۱۳۰ جنگ کشته شده‌اند این تعداد بیشتر از تمام کسانی است که تا قبل از سال ۱۹۰۰ میلادی در جنگ‌ها کشته شده‌اند.

سرلشکر صفوی در توصیف قواعد جنگ و تاثیر فن آوری‌ های نوین در جنگ‌ها گفت: بررسی‌های تاریخی نشان داده است فرماندهی و هدایت جنگ تحت تاثیر یک سری قواعد جامعی به نام اصول جنگ است. البته این اصول جنگ در قرن معاصر تحت تاثیر پیشرفت فناوری‌های جدید همانند فناوری‌های ماهواره‌ای یا فناوری‌های پهپادی یا توسعه جنگ افزارهای جدید یا حضور اطلاعاتی و نظامی در فضای مافوق کروی و ارتباطات قرار گرفته است.

سرلشکر صفوی در تبیین نقش رهبران کشورها در به پیروزی رساندن ملت‌ها و تفاوت‌های اخلاقی، رفتاری و عملکری رهبران کشورها با رهبر ی انقلاب گفت: جهان حاضر حدود ۱۹۵ کشور مستقل در جهان دارد و در این میان خصوصیات رهبران کشورها با خصوصیات رهبر انقلاب در علم حکمت دوراندیشی شجاعت عدالت رئوف بودن مهربان بودن قابل مقایسه نیست. حضرت آقا نه تنها رهبر ایران است بلکه ایشان فرمانده مدافع بلاد اسلامی و ولی امر مسلمین جهان است و از فلسطین وعراق سوریه افغانستان و بلاد اسلامی دفاع می‌کند.

وی افزود: امام بزرگوار رحمت الله علیه ۱۰ سال حکومت کردند و جنگ را به پیروزی رساندند. حضرت آقا حدود ۳۲ سال است که رهبر ایران هستند و جبهه مقاومت را سامان داده و جبهه مقاومت را با وجود سردارانی مثل حاج قاسم تقویت کرد و ان شاالله خون شهدای مدافع حرم همچون حاج قاسم سلیمانی راه قدس را باز خواهد کرد.

سرلشکر صفوی از هشت اصل هدف، آفند، تمرکز قوا، صرفه جویی در قوا، رزمایش یا مانور، غافلگیری، تامین، سادگی و اصل وحدت فرماندهی به عنوان اصول حاکم بر جنگ‌ها نام برد و افزود: تعریف اصول جنگ عبارت است از حقوق بنیادی حاکم بر اجرای جنگ که کاربرد صحیح آن در اعمال فرماندهی، هدایت و کنترل انجام موفقیت‌آمیز عملیات نظامی از اهمیت حیاتی برخوردار است در این اصول اصل هدف مورد توافق اکثر ارتش‌ها و نظامی‌های جهان است و در سایر اصول نظرات متفاوتی هست، ما پاسداران به غیر از صل هدف اصل غافلگیری را جزء اصول خود دانسته و اصل تمرکز قوا بر نقاط ضعف دشمن را جزء اصول بعدی خود می‌دانستیم.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به پیروزی مردم فلسطین در برابر ارتش اسرائیل و روند اضمحلال رژیم صهیونیستی گفت: کل یهودی‌های جهان جمعیتشان حدود بیست میلیون نفر است که حدود ۶ میلیون از آنها در آمریکا هستند. نرخ رشد جمعیت یهودی‌ها را تا ۲۰۵۰ در نظر بگیریم چه یهودی‌های بیرون‌های سرزمین‌های اشغالی و چه یهودی‌های داخل آن، رشد جمعیت مسلمان‌ها را نیز محاسبه کنید. تا سال ۲۰۵۰ جمعیت جهان از هفت و نیم میلیارد نفر فعلی به حدود ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر خواهد رسید تا آن زمان جمعیت مسلمان‌ها به حدود ۲ میلیارد نفر خواهد رسید، دو میلیاردی که اگر یک سطل آب به سمت رژیم صهیونیستی بریزند، این رژیم از بین می‌رود. در سرزمین‌های اشغالی نرخ رشد مسلمانان بیشتر است در حالی که نرخ رشد صهیونیست‌ها با وجود مهاجرت‌ها زیر ۲ درصد است یهودی‌ها هم نرخ رشد کمتری دارند و هم مهاجرت معکوس برای آنها شروع شده و به احتمال زیاد تا ۲۵ سال آینده جمعیت اکثریت را مسلمانان دارند.

سرلشکر صفوی افزود: این جنگ اخیر نشان داد که فلسطین اشغالی برای آنها جای امن نیست و همچنین اختلافات شدید در بین جمعیت‌های متفاوتی که از آفریقا و آسیا و اروپا و آمریکا آمده‌اند و این سرزمین را اشغال کرده‌اند است.

وی افزود: با مقایسه این دو جمعیت تا سال ۲۰۵۰ فرموده و پیش بینی حضرت آقا را واقع بینانه می‌بینید که رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز