رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع را یکی از مولفه های اساسی افزایش قدرت بازدارندگی عنوان کرد.

به گزارش مرور نیوز، خطوط تولید باتری‌های فوق سنگین نیروگاهی و کششی در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع با حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع و جمعی از مسئولان ارشد نیرو‌های مسلح افتتاح و راه اندازی شد.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در آیین افتتاح این پروژه‌ها با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، شهدا، شهدای صنعت دفاعی به ویژه شهدای مجموعه سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع اظهار کرد: این دستاورد‌ها حاصل تلاش‌های چندین ساله جهادگران صنعت دفاعی در سازمان «توان» است که مجموعه‌ای از ذخیره سازها و تأمین کننده‌های انرژی سامانه‌ها و همه تجهیزات مورد نیاز بخش‌های نیرو‌های مسلح و کشور در حوزه نیروگاهی و همه سازمان‌هایی که نیازمند توان و انرژی هستند را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه مجموعه‌های بازدید شده در این صنعت در لبه فناوری جهانی قرار دارد گفت: دانشمندان جوان و مدیران ارزشمند صنعت دفاعی کار بزرگی را در این سازمان به منصه ظهور رساندند و موفق شدند به پیچیده‌ترین و دشوارترین فناوری در حوزه انرژی دست پیدا کنند.

سرلشکر باقری با بیان اینکه به لحاظ سطح و ارزشمندی، تولید انرژی در مقیاس قابل سنجش با هزینه، حجم و کیفیت تجهیزات نیرو‌های مسلح در این سازمان کاملا رشد داشته است گفت: به لحاظ کمیت مجموعه تولیدات سازمان توان طی ۵ سال گذشته رشد ۱۰ برابری داشته است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه تولیدات مجموعه سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع در بسیاری از محصولات، کشور را از واردات بی نیاز کرده است تصریح کرد: انشالله این مسیر با برنامه‌ی ۴ ساله‌ای که تدوین شده است با دقت و سرعت ادامه پیدا خواهد کرد و قطعا بخش‌های مولد انرژی که در این مجموعه تولید و مورد بهره برداری قرار میگیرد در دقت تسلیحات و تجهیزات نیرو‌های مسلح تاثیرات چشمگیری را خواهد داشت.

سرلشکر باقری با بیان اینکه همه مجموعه‌های دفاعی و نظامی به تولیدات سازمان توان وابستگی دارند گفت: عملکرد مجموعه سازمان توسعه منابع انرژی نقش مهم و مؤثری در ارتقای قدرت دفاعی نیرو‌های مسلح دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نبرد امروز مردم فلسطین با رژیم غاصب صهیونیسی گفت: نبرد حق و باطل در طول تاریخ همواره وجود داشته است؛ دائمی است و در هر زمانی شکل و شمای خاص خود را داشته است.

سرلشکر باقری افزود: مردم فلسطین امروز به جای سنگ از گلوله و راکت استفاده می‌کند و جنایات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی را در بعد نظامی و استفاده از تکنولوژی پاسخ می‌دهند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تحت لوای مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا پرچمدار جبهه مقاومت است گفت: هیچ فرصتی را نباید از دست داد و با همت مضاعف تمامی راه‌های منتج به پیشرفت و اعتلای قدرت بازدارندگی را باید گسترش و توسعه داد؛ چرا که دشمن نیز دائماً در حال به روز کردن خود در زمینه نظامی است.

سرلشکر باقری سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع را یکی از مولفه‌های اساسی افزایش قدرت بازدارندگی عنوان کرد و گفت: قطعاً پیشرفت، خلاقیت و افزایش کیفیت تولیدات این سازمان، پیشرفت سلاح‌ها و تسلیحات نظامی و دفاعی را به همراه خواهد داشت.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای حمایت همه جانبه و برداشتن موانع تولید در این سازمان به کار خواهیم بست گفت: در کنار محصول و تولیدات فیزیکی و مادی منحصر به فرد، از جوانان و دانشمندانی که در طراحی، ساخت و تولید این محصولات نقشی اصلی را به عهده داشته اند نباید غافل شد و بنابر تأکید مقام معظم رهبری همواره باید به تلاش و همت سرمایه‌های انسانی ارج نهاد و قدردان آن‌ها بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز