نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر خداوند توفیق داد، بنای ما این است که محور قانون مداری و عدالت مداری که دال مرکزی برنامه ما است، مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش مرور نیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با شبکه جام‌جم گفت: کشور ما کشور انتخاباتی است. باید کشور بر پاشنه‌ی اجرای قانون باشد و هیچکس تحت هیچ شرایطی حق نداشته باشد قانون را نقض کند؛ با هیچ ارتباطاتی با قدرت و ثروت.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: قانون‌ گرایی جلوه‌ اجرای عدالت است. ما در دوره‌ تحول، در دولت خودمان، محور تحول را عدالت و عدالتخواهی معرفی کرده‌ ایم.

وی ادامه داد: اگر هم بخواهیم یک تعریفی از عدالت‌ خواهی به مردم ارائه کنیم و بگوییم عدالتخواهی یعنی چه به تعریف امیرالمومنین اشاره می‌کنیم که فرمودند؛ وقتی آدم می‌خواهد از عدالت حرف بزند می‌شود کتاب‌ها نوشت و شعرها سرود. عدالت در حرف زدن خیلی وسیع است. اما وقتی آدم می‌خواهد عدالت را اجرا بکند کار خیلی سخت می‌شود.

رئیسی تصریح کرد: اگر بخواهیم یک ملاکی به ایرانیان خارج از کشور و در داخل کشور ارائه کنم، ملاک اجرای عدالت و قانون است. برنامه توسعه ششم احکامی برای همه دستگاه‌ها دارد. من که رئیس قوه قضاییه شدم، گفتم ببینید این احکام اجرا شده است یا نه.

وی ادامه داد: ما دیدیم از ۳۶ حکم، فقط شش تا از آن اجرا شده است و بقیه اجرا نشده است. من در ظرف مدت کوتاهی شروع کردم و همه‌ این احکام را اجرا کردیم. گفتم ما مجری قانون هستیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: قوانین خوبی در کشور قرار می‌دهیم اما خوب اجرا نمی‌کنیم، اشکال کار این است.

رئیسی افزود: ما باید همت کنیم برای اینکه عدالت مداری و حق مداری در زمان اجرای قانون برای همه ملموس باشد. اینکه همه بگویند اینها عدالت و قانون را اجرا می‌کنند.

وی در پایان اضافه کرد: اگر خداوند توفیق داد، بنای ما این است که محور قانون مداری و عدالت مداری که دال مرکزی برنامه ما است، مورد توجه قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز