وزیر کشور گفت: امکان رای دادن تقلبی به دلیل وجود دستگاه‌های آفلاین احراز هویت در انتخابات منتفی است.

به گزارش مرور نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز چهارشنبه ۲۶ خردادماه در نشست خبری خود با رسانه‌های خارجی با اشاره به برگزاری انتخابات در روز جمعه ۲۸ خردادماه گفت: در شرایطی که در بسیاری از جا‌ها داده‌های دسترسی و امکانات توپوگرافی و ناهمواری‌ها و سختی‌های راه را داریم، ولی همه نیرو‌ها تلاش کردند تا انشالله در مورد مقرر یعنی در روز جمعه ۲۸ خرداد رای گیری از ساعت ۷ صبح آغاز و تا ۱۲ شب ادامه پیدا کند و در صورت وجود افراد برای رای دادند تا ۲ بامداد هم آماده دریافت آرا هستیم.

وی ادامه داد: حدود ۵۹ میلیون ٣١٠ هزار و ٣٠٧ نفر واجدین رای دادن هستند که از این تعداد ۲۹ میلیون و ٩٨٠ هزار و ٣٨ نفر آقایان و ۲۹ میلیون و ٣٣٠ هزار و ٢۶٩ نفر بانوان هستند.

وزیر کشور گفت: ما در این دوره باید خیرمقدم بگوییم به جشن تکلیف سیاسی رای اولی‌ها که برای اولین بار برای که در کشور رای می‌دهند. تعداد آن‌ها حدود یک میلیون و ٣٩٢ هزار و ۱۴۸ نفر هستند که از این تعداد حدود ٧٠۶ هزار و ٩٨٨ نفر آقایان و ۶۶۵ هزار و ١۶٠ نفر هم از بانوان هستند.

وی ادامه داد: ۶۶ هزار و ۸۰۰ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری ، و ۷۵ هزار و ۱۵ شعبه هم برای انتخابات شورا‌های شهر و روستا اختصاص داده شده است. دلیل بیشتر بودن شعب اخذ رای در انتخابات شورا‌ها برای این است که در برخی روستا‌ها فقط صندوق رای سیار برای انتخابات ریاست جمهوری استفاده می‌شود.

وزیر کشور با بیان اینکه همه دستگاه‌ها برای برگزاری انتخابات در هماهنگی کامل هستند، تصریح کرد: وزارت نیرو مکلف شده به دستور رئیس جمهور برق تمام شعب رای در روز ۲۸ خرداد برقرار باشد. امکان رای دادن تقلبی به دلیل وجود دستگاه‌های آفلاین احراز هویت در انتخابات منتفی است. به دلیل تعطیلی مدارس، مساجد و دانشگاه‌ها در شرایط کرونایی و محدودیت‌هایی که ما قرار دادیم، باعث شده است شرایط ویژه‌ای در این دوره ایجاد شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز