فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران در بدو ورود به جزیره ریونیون مورد استقبال رسمی دریاسالار وندایر فرمانده نیروی دریایی فرانسه قرار گرفت.

به گزارش مرور نیوز، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به منظور حضور در هفتمین نشست فرماندهان نیروی دریایی کشور‌های حاشیه اقیانوس هند (عضو آیونز) عازم جزیره ریونیون واقع در غرب جزیره ماداگاسکار در اقیانوس هند جنوبی شده بود، صبح امروز مورد استقبال و ادای احترام رسمی توسط دریاسالار وندایر فرمانده نیروی دریایی فرانسه قرار گرفت.

امیر دریادار خانزادی در گفت‌وگویی کوتاه با فرمانده نیروی دریایی فرانسه تبادل‌نظر، هم‌افزایی و ارائه دیدگاه‌های سازنده را از اهداف تحقق این همایش دریایی عنوان کرد و گفت: تدوین اولین کتاب تاکتیکی آیونز توسط نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اقدامی مهم و موثر در جهت تسهیل عملیات‌های مختلف دریایی برای نیرو‌های دریایی خواهد بود.

ریونیون واقع در غرب جزیره ماداگاسکار در اقیانوس هند جنوبی ازجمله سرزمین‌های فرادریایی کشور فرانسه است که اجلاس آیونز در آن در حال برگزاریست.

دریادار خانزادی به عنوان فرمانده نیروی دریایی ایران  به مدت ٣ سال ریاست این اجلاس را برعهده دارد و قرار است این مسئولیت را تحویل نیروی دریایی فرانسه بدهد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز