رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تفاهم نامه خوبی بین بنیاد شهید و وزارت صمت صورت گرفته است، پشتوانه این تفاهم نامه حضور مدیران عامل دو شرکت خودرو ساز در کشور بود که تفاهم نامه با آن‌ها امضا شد.

به گزارش مرور نیوز، سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه جلسه هیات دولت ، اظهار کرد: یکی از موضوعات بنیاد شهید، اشتغال فرزندان شهید است و از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم. یکی از آن استفاده ذخیره ماده ۲۱ قانون جامع خدمات ایثارگران بود که در سفر استانی انجام شد ۴۰ هزار ظرفیت در تفاهم نامه با استانداران فراهم شد.

اوحدی گفت: طبق بند ج ماده ۸۷ برنامه ششم، دولت مکلف به استخدام تمام فرزندان شهدا و جانبازان است، در روز‌های آخر سال گذشته دستوری از رئیس جمهور گرفته شد تا ۱۸ هزار نفر از فرزندان به کار گرفته شوند به همین دلیل شنبه ۸ صبح آزمون استخدامی اختصاصی فرزندان شهدا و جانبازان برگزار می‌شود. در این دوره از آزمون‌های استخدامی ۴۷ دستگاه شرکت کردند؛ برای دوره بعد سعی می‌کنیم که ظرفیت را بیشتر کنیم.

وی ادامه داد: اگر این افراد قبول نشوند بعد از این آزمون، شرایط آزمون دیگر را فراهم می‌کنیم، همچنین برخی از دستگاه‌ها نتوانستند از ظرفیتی که سازمان اداری استخدامی فراهم کرده، استفاده کنند، که در آزمون دوم این ظرفیت را فراهم می‌کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: تفاهم نامه خوبی بین بنیاد شهید و وزارت صمت صورت گرفته است، پشتوانه این تفاهم نامه حضور مدیران عامل دو شرکت خودرو ساز در کشور بود که تفاهم نامه با آن‌ها امضا شد؛ ان شاءالله در روز‌های آیین نامه اقساط خودرو را تنظیم خواهیم کرد.

وی درخصوص مسکن خانواده ایثارگران، بیان کرد: بعداز ۱۸ سال که یک قطعه زمین هم به خانواده ایثارگران اعطا نشده بود، امسال خوشبختانه این اقدام پس از سال‌ها صورت گرفت و امیدواریم در حوزه ساخت مسکن اقدامات خوبی برای خانواده ایثارگری انجام دهیم.

اوحدی درخصوص مسکن ملی، گفت: اگر تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی امضا شود مشکلات ساخت مسکن برای جامعه ایثارگران رفع می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره اشتغال، بیان کرد: یک هزار میلیارد برای اشتغال پایدار پیش بینی شده و از صندوق توسعه ملی نیز مبلغی اختصاص یافت و سقف اعطای تسهیلات دو برابر شده است؛ تفاهم نامه‌ای با بانک مرکزی صورت گرفت تا تسهیلات قرض الحسنه و دراز مدت برای دندان پزشکی به جامعه ایثارگری اختصاص یابد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز