وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز با وزیر امور خارجه نیکاراگوئه که برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرده بود، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مرور نیوز، دنیس مونکادا وزیر امور خارجه نیکاراگوئه که برای حضور در مراسم تحلیف آیت الله سید ابراهیم رییسی سیزدهمین رییس جمهوری اسلامی ایران در راس هیئتی به کشورمان سفر کرده است، صبح امروز (شنبه) در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان آخرین تحولات روابط دو کشور و موضوعات مهم منطقه آمریکای لاتین و همچنین مقاومت دو کشور در مقابل یکجانبه گرایی و دخالت برخی طرف‌ها در امور کشورهای مستقل را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

ظریف در این دیدار با قدردانی از مشارکت هیئت عالی‌رتبه نیکاراگوئه به سرپرستی وزیر امور خارجه این کشور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران، روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف را با اهمیت توصیف کرد و خواستار استفاده از روش‌های مناسب برای تداوم همکاری‌های فی‌مابین شد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به وجوه تشابه مردم دو کشور در حوزه تحمل فشارهای اقتصادی وارده از سوی یکجانبه گرایی ایالات متحده آمریکا اشاره و بر موفقیت بدون تردید مردم دو کشور در این صحنه تاکید کرد.

دنیس مونکادا وزیر امور خارجه نیکاراگوئه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از دعوت و همچنین حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران، به روابط تاریخی دو کشور اشاره و از تلاش‌های دکتر ظریف برای توسعه همکاری‌های فی‌مابین در هشت سال گذشته تشکر و قدردانی کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز