رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: علم و دانش زمانی اثر خود را می‌ گذارد که گره‌ ای از کار مردم باز کند.

به گزارش مرور نیوز، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز به مناسبت چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی در جمع مدیران این نهاد، با تبریک روز خبرنگار و جهاد دانشگاهی و با یادی از شهدای این دو حوزه، گفت: مخصوصا ما با باوری که داریم و متکی بر مکتب قرآنی و مکتب اهل بیت هستیم، باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم و زندگی را به حدی برای مردم با آرامش و رفاه فراهم کنیم که آن‌ها بتوانند بندگی خدا را بکنند و این مهم‌ترین وظیفه‌ای است که بر دوش ماست.

وی افزود: علم و دانش زمانی اثر خود را می‌ گذارد که گره‌ ای از کار مردم باز کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ولی واقعیت این است که ما امروز در این زمینه کارنامه قابل قبولی نداریم. اما امکانات قابل توجهی داریم.

قالیباف تاکید کرد: از میان منابع مختلف صنعت، معدن و نفت، اگر تنها نگاهی به حوزه نفت داشته باشیم می‌بینیم که سالانه بیش از ۵ میلیون بشکه مصرف داخلی و حدود ۸ میلیون هم با توجه به مشکلات، صادرات نفتی داریم.

وی گفت: اگر بشکه‌ای ۵۰ دلار هم در نظر بگیریم ما سالانه بیش از ۱۶۰ میلیون دلار تنها در این بخش مصرف می‌کنیم و این رقم کمی نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مهمترین مشکلمان در کشور مدیریت و نداشتن یک حکمرانی درست در جای خودش است.

قالیباف گفت: همه ظرفیت‌های مادی و منابع انسانی هم افزایی ندارد و این ظرفیت‌ها را از بین می‌بریم.

وی با اشاره به وجود ناعدالتی و تبعیض بالا، افزود: در همین نمونه مصرف انرژی در داخل کشور برخی در روز یک بشکه نفت مصرف می‌کنند و برخی ۲۳ بشکه در روز مصرف دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این ناترازی در مصرف، تولید، ساختار بودجه، مدیریت، صندوق بازنشستگی و در کسری بودجه ما هم مشاهده می‌شود.حتی این ناترازی در جمعیت و آب هم هست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز