جانشین فرمانده کل ارتش گفت: تاسی از این مکتب باعث شده تا عزتمان در دنیا دو چندان شود و همانگونه که می‌بینیم دشمنان از سر استیصال ما را به مذاکره دعوت می کنند.

به گزارش مرور نیوز، امیرمحمدحسن‌دادرس جانشین فرمانده کل ارتش صبح امروز(چهارشنبه) در مراسم اختتامیه پانزدهمین دوره رزم مقدماتی نخبگان وظیفه که در آموزشگاه شهدای ۰۱ نزاجا برگزار شد، اظهار داشت: تقارن اختتامیه دوره آموزشی شما با آغاز جریان عبرت‌آموز عاشورا یک رابطه معناداری است که همه ما را به سمت ایستادگی و استقامت هدایت می‌کند.

وی با اشاره به واقعه درس آموز عاشورا گفت: مکتب اسلام و انقلاب برای ما الگوهای بزرگی چون حضرت اباعبدالله الحسین را دارد، شخصیت عظیم‌الشأنی که مظهر استقامت و ایستادگی در برابر ظلم و خوی استکباری است و ما نیز به عنوان سربازان این مکتب این شخصیت بزرگ را الگو دانسته و از ایشان تبعیت می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در دنیای امروز قدرت، تعیین کننده مناسبات و نوع روابط میان کشورها است، افزود: امروز سایه سنگین تفکر واقع گرایانه یا همان تفکر رئالیسم، که مبتنی بر قدرت است، بر روابط میان کشورها حاکم شده است.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: این تفکر شوم که بر پایه نگاه استکباری و هژمونی‌طلب شکل گرفته است، در واقع قدرت را مبنای تعیین حقوق کشورها می‌داند و معتقد است هرکس به اندازه قدرتش می‌تواند حق داشته باشد.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: تاسی از این مکتب باعث شده تا عزتمان در دنیا دو چندان شود و همانگونه که می‌بینیم دشمنان از سر استیصال ما را به مذاکره دعوت می کنند.

امیر دادرس افزود: در مقابل می‌بینیم کشورهایی که امروز در منطقه به آمریکا کمک می‌کنند تا او به منافعش برسد، ضعیف و ذلیل آمریکا هستند تا جایی که آنان را گاو شیرده خطاب می کنند. علت ضعف این کشورها این است که الگوی استکبارستیزی چون امام حسین(ع) را ندارند و چون الگویی ندارند مجبورند در راستای منافع کشور قدرتمند گام بردارند.

وی ادامه داد: آن چیزی که امروز در دنیای استکباری و جهان قابل مشاهده است روابط مبتنی بر منابع و سلطه طلبی است که سبب شده تا کشورهای منطقه میلیاردها دلار تقدیم دنیای استکبار می‌کنند و با این حال با الفاظ سخیف مورد خطاب دنیای استکبار قرار گیرند.

وی خطاب به جوانان گفت: شما عزیزان و نخبگان ذخیره های امروز و فردای نظام هستید که می‌توانید با بهره‌گیری از علم و دانش و تلاش مضاعف دشمن را به زانو درآورده و سهم خود را در مقابله با جبهه استکباری به منصه ظهور برسانید.

امیر دادرس گفت: شما می توانید با تلاش مستمر در برابر تهدید دشمن برای ما ایجاد عزت و توانمندی کنید. شما جوانان نخبه راهنما و راهگشای امروز جامعه هستید. بدانید اگر امروز چیزی درست کردید که نیاز مردم به واسطه آن برطرف شد، در واقع با این کار چشمان دشمن را کور کرده اید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز