هیات دولت با اختصاص اعتبار برای ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه مرزی ارس موافقت کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،  امروز چهارشنبه جلسه هیات دولت به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه اعضای دولت با اختصاص اعتبار برای ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه مرزی ارس موافقت کردند.

با تصویب هیئت دولت، مبلغ یکصد میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی های سرمایه‌ای به وزارت نیرو (شرکت سهامی آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی) بابت اجرای پروژه های پیشگیرانه در برابر مخاطرات طبیعی به منظور انجام مطالعات و اجرای عملیات ساماندهی رودخانه مرزی ارس برای کنترل سیلاب رودخانه مذکور اختصاص یافت.

دولت همچنین وزارت نیرو را موظف کرد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام کار، گزارش عملکرد اعتبار فوق را هر سه ماه به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.

تغییر دستگاه اجرایی چند طرح و پروژه در ایرانشهر و اهواز

هیئت دولت در ادامه، با تغییر دستگاه اجرایی طرح احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی ایرانشهر، از شرکت مادرتخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی و تجهیزات پزشکی کشور به سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات دولتی و عمومی موافقت کرد.

همچنین تغییر دستگاه اجرایی طرح های ایجاد تأسیسات فاضلاب شهر اهواز، ایجاد و تکمیل تأسیسات آب اهواز و تأمین آب شرب اهواز، از شرکت آب و فاضلاب اهواز به شرکت آب و فاضلاب خوزستان، به تصویب رسید.

با تصویب هیئت دولت و به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی، مصوبه مربوط به طرح ملی آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی های نفتی و مواد خطرناک و سمی در دریا و رودخانه های قابل کشتیرانی اصلاح شد.

به موجب اصلاحیه فوق، کشتی های جنگی، کشتی تدارکاتی یا کشتی دیگر که صرفاً در امور غیرتجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، مشمول بند ناظر به موارد آلوده کننده دریاها در مصوبه یاد شده نخواهند بود.

اعلام نظر دولت در خصوص طرح نمایندگان مجلس

هیئت دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص یک طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری طرح مربوط تعیین کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز