سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: گزینه پیشنهادی وزارت امور خارجه با حضور در جلسه امروز این کمیسیون، برنامه‌های خود برای تقویت جبهه مقاومت و دیپلماسی اقتصادی را تشریح کرد.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام مجید نصیرایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به جلسه صبح امروز(دوشنبه) این کمیسیون با وزیر پیشنهادی امور خارجه، اظهار داشت: حسین امیرعبداللهیان در مورد برنامه‌ها و رویکردهای جدید وزارت امور خارجه در دولت سیزدهم مباحثی را مطرح کرد و اعضای کمیسیون فرهنگی هم نسبت به برنامه‌های وی، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

وی با اشاره به مباحث مطروحه در این جلسه، گفت: تقویت تبادلات و مراودات با همسایگان یکی از موضوعات اصلی بود که نمایندگان به آن پرداختند و در برنامه‌های وزیر پیشنهادی امور خارجه هم این موضوع به خوبی وجود دارد.‌ متاسفانه در سال های اخیر به این مسئله در حوزه سیاست خارجی کمتر توجه شده است و ضرورت دارد که ارتباط با همسایگان در دولت جدید تقویت شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه دیپلماسی اقتصادی در سال‌های اخیر آن طور که باید و شاید دنبال نشده است و لازم است که وزارت امور خارجه نسبت به این مسئله هم کاملا با تیم اقتصادی دولت هماهنگ باشد و باید رویکرد اقتصادی در حوزه سیاست خارجی تقویت شود. خوشبختانه این مسئله هم در برنامه‌های وزیر پیشنهادی امور خارجه مطرح و به آن توجه شده بود.

نصیرایی با اشاره به اینکه تقویت مناسبات فرهنگی و علمی با کشورهای اسلامی و همسایگان هم یکی از برنامه‌های اصلی امیرعبداللهیان است، گفت: تقویت جبهه مقاومت هم یکی از ضروریات در رویکرد سیاست خارجی ماست و حتماً باید وزارت خارجه به این مسئله مهم توجه کند که جزو برنامه‌های امیرعبداللهیان است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز