ناوگروه جمهوری آذربایجان امروز برای شرکت در مسابقات بین‌المللی جام دریا به بندرانزلی وارد شد و مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی ارتش، ناو گروه جمهوری آذربایجان متشکل از ۲ فروند ناو " G-۱۲۲ " و " G-۱۲۴" و ۶۶ نفر نیرو صبح روز چهارشنبه برای شرکت در مسابقات بین‌المللی نظامی جام دریا به آبهای داخلی ایران در بندر انزلی وارد شدند.

ناوهای "ولگا دونسک" و "ماخاچکالا"  کشور روسیه نیز با ۱۰۶ نفر روزهای آتی وارد آبهای داخلی کشورمان در ایران خواهند شد.

ناوهای موشک انداز جمهوری اسلامی ایران جوشن و پیکان نیز در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت.

این ششمین دوره از مسابقات بین المللی نظامی جام دریاست که با محوریت روسیه و کشورهای حاشیه خزر (ایران ، قزاقستان و جمهوری آذربایجان) برگزار می شود.

ناوهای «مانگیستاو» و «ساری آرکا» کشور قزاقزستان اولین ناوگروهایی بودند که در هفته جاری برای شرکت در این مسابقات به انزلی وارد شدند.

در این دوره از مسابقات بین المللی جام دریا،  بندرانزلی میزبان مسابقات شناوری کشورهای آذربایجان، قزاقزستان و روسیه در حاشیه خزر است و حدود ۴۰۰ ورزشکار در این رقابتها حضور دارند.

مسابقات بین المللی جام دریا در بخش شناوری مراحل تیر اندازی سطحی ، هوایی ، مهار بویه در دریا و کنترل صدمات را شامل می شود.  جام در دو مرحله در دریا و ساحل برگزار خواهد شد و در کشور ما بندرانزلی میزبان رقابت های شناوری و بندرچابهار میزبان مسابقات غواصی جام دریاست. 

ششمین دوره مسابقات جام دریا از دوم شهریور به مدت ۲۵ روز جریان دارد و بندرانزلی میزبان مسابقات شناوری این دوره از مسابقات است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز