فرمانده کل ارتش با بیان این که دریادار خانزادی در مسیرهای سخت و ناپیموده شجاعانه گام برداشت،گفت: امیر دریادار ایرانی باید فردای بهتری برای نیروی دریایی ارتش رقم بزند.

به گزارش مرور نیوز، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در مراسم معارفه و تکریم فرماندهان جدید و سابق نیروی دریایی ارتش که صبح امروز در ستاد فرماندهی نداجا برگزار شد، گفت: توفیق هر دو عزیز را از درگاه خداوند متعال خواستارم و به امیر خانزادی به خاطر نمره قبولی که در حوزه‌ی صبر گرفتند و فرمانده کل قوا از اقدامات او به عنوان اقدامات موثر تشکر کردند، تبریک عرض می‌کنم.

وی افزود: برخی تصور می‌کنند که صبر به معنای ساکت ماندن، سکوت کردن و منتظر ماندن است تا اینکه ببینیم در جریان زمان چه اتفاقی خواهد افتاد، اما به واقع صبر در آموزه‌های دینی به این معنی است که علیرغم همه موانع، مشکلات، مسائل و حوادث و چالش‌ها راه درست را انتخاب کنیم و در آن مسیر صحیح پایدار بمانیم و حرکتی بدون توقف و انحراف داشته باشیم، به‌نحوی که نه منحرف شویم و نه منصرف.

فرمانده کل ارتش اظهار داشت: امیر خانزادی در راهی که به درستی تشخیص داده بودند با صلابت و مستحکم گام برداشتند و در برابر سختی‌ها و مشکلات استقامت کردند از این بابت من به وی تبریک عرض می‌کنم و خداوند را به خاطر داشتن چنین همرزمانی شکر می‌کنم.

سرلشکر موسوی بیان داشت: دریادار خانزادی در یک دوره بسیار سخت مسئولیت سنگین نیروی دریایی را بر عهده گرفتند و قطعاً اگر دوره خدمتی او یک دوره عادی بود بسیاری از برنامه‌های وی امروز به بار می‌نشست و ما امروز شاهد پیشرفت‌های بیشتری در نیروی دریایی بودیم.

وی با اشاره به عوامل مختلف و مسائلی چون بیماری کرونا و دیگر مسائل و مشکلات جاری کشور، گفت: در بعضی شرایط محیطی، انسان مجبور می‌شود که تا حدودی سطح کار و فعالیت را کاهش دهد تا شرایط تغییر کند؛ اما امیر خانزادی در راه رسیدن به اهداف نیروی دریایی و ایجاد نیروی دریایی در تراز انقلاب اسلامی لحظه‌ای غفلت نکرده و همواره در این راستا با اقتدار گام برداشت.

فرمانده کل ارتش با اشاره به ویژگی‌ها و ابعاد شخصیتی فرمانده سابق نیروی دریایی گفت: مسئولیت پذیری، ماموریت پذیری، خطر پذیری، نترسیدن از اقدام و شجاعت در تصمیم گیری از خصوصیات بارز دریادار خانزادی بود که به واسطه همین شاخص‌ها توانستند بسیاری از بن بست‌ها را در راه اعتلای نیروی دریایی راهبردی بشکنند که نمونه آن را می‌توانیم در تجهیز و راه‌اندازی ناوبندر مکران مشاهده کنیم که او یک تنه در این مسیر تلاش فزاینده ای داشتند.

سرلشکر موسوی با اشاره به اقدامات اساسی دریادار خانزادی در نیروی دریایی، تصریح کرد: دریادار خانزادی سیاست راه‌های ناپیموده را به منصه ظهور رساند و وارد عرصه‌هایی شد که اولین تجربه بود و لذا طبیعتاً با دشواری و ابهاماتی در این مسیر مواجه بودند؛ اما او با شجاعت در این رابطه گام برداشت.

وی افزود: بزرگترین کار دریادار خانزادی این بود که تمرکز دشمنان را از خلیج فارس و تنگه هرمز به اقیانوس اطلس و کارائیب منتقل کرد؛ زمانی که ناوگروه نداجا از دماغه امید نیک عبور کرد و وارد اقیانوس اطلس شد و پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را در آن منطقه به اهتزاز درآورد در واقع برای ملت ایران افتخاری بزرگ آفریدند که باید در وقت مناسب رسانه‌ها به این اقدام اقتدار آمیز بپردازند و شیرینی و حلاوت آن را به کام مردم بچشانند.

فرمانده کل ارتش گفت: انتصاب فرمانده جدید نیروی دریایی به جهت اعتماد فرمانده معظم کل قوا را به امیر ایرانی تبریک می گویم.

سرلشکر موسوی افزود: امیر ایرانی افسری شجاع، کارآمد، با انگیزه‌های بالا و شناخت بسیار خوب از نیروی دریایی است که مقبولیت بسیار دارند و با تجربه حضور در ستاد ارتش و طی رده‌های مختلف فرماندهی، این پرچم را در دست گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: در اجرای تدابیر نورانی فرماندهی معظم کل قوا امیر سیاری به‌عنوان طلایه‌دار حضور در آب‌های آزاد و بین‌المللی، پا را از خلیج فارس بیرون گذاشت و دریادار خانزادی این راه را ادامه داد و ان‌شالله امیر ایرانی که امروز پرچمدار و سکاندار این کشتی است این راه را بهتر از گذشته ادامه خواهد داد.

فرمانده کل ارتش با اشاره به آموزه‌های دین مبین اسلام، گفت: طبیعتاً هر جایگزینی برای سازمانش باید طوری باشد که امروز را بهتر از دیروز و فردا را بهتر از امروز برای مجموعه و سازمان خود رقم بزند و انتخاب امیر ایرانی نیز با همین رویکرد صورت گرفته است که فردای بهتری را برای نیروی دریایی رقم بزند.

سرلشکر موسوی گفت: وظیفه همه ما در ارتش جمهوری اسلامی ایران رسیدن به نصاب شایسته و پیمودن موفق در مسیر گام دوم انقلاب و ارائه الگوی مناسب برای جامعه منتظر ظهور است. امروز همه ما باید تلاش کنیم و دست به دست هم دهیم تا فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی را مبنی بر داشتن نیروی دریایی در تراز ملت بزرگ ایران به اجرا درآوریم.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این آیین، حکم انتصاب امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش توسط سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا قرائت شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز