رئیس سازمان بسیج اصناف از برگزاری رزمایش سراسری "عاشقان ثارالله"به منظور مقابله با بیماری کرونا در تهران با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور از برگزاری رزمایش سراسری "عاشقان ثارالله" به منظور مقابله با بیماری کرونا در قالب کمک‌های مومنانه امروز با حضور سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در تهران خبر داد.

حسن پور با بیان این مطلب افزود: با توجه به ایام محرم الحرام و در ادامه اقدامات بسیج اصناف در مقابله با کرونا «رزمایش سراسری عاشقان ثارالله» به مناسبت روز بسیج اصناف و شهادت شهیدعراقی درسراسر کشور به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: با توجه به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب که مقابله باکرونا را مساله اول کشور دانستند، سازمان بسیج کشور با همت خیرین، بازاریان وآحاد اصناف این رزمایش را ترتیب داده و به مردم شریف ایران اعلام می‌نماید تا ریشه کنی این ویروس منحوس درکنار مردم بویژه اقشار آسیب پذیر خواهد بود.

حسن پور اظهار کرد: دراین رزمایش تعداد ۳۲۴ عدد دستگاه اکسیژن سازخانگی وکپسول اکسیژن درقالب"نذر نفس"به صورت امانی و چرخشی دراختیار بیماران کرونایی قرار گرفت. همچنین تعداد ۱۵۰ هزار بسته معیشتی، ۱۱۰ هزاربسته لوازم التحریر"درقالب طرح یک کاسب-یک دانش آموز"، هزار قلم جهیزیه و یک میلیون عدد ماسک درقالب طرح «همیاران سلامت» توزیع گردید.

رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور تاکید کرد: تولیدکنندگان در بخش‌های مختلف از جمله تولید اکسیژن ساز‌های صنعتی و خانگی، تولید پارچه ملت بلون (پارچه اصلی ماسک)، تولید ماسک، دستگاه اندازه گیری اکسیژن خون (پالس اکسی متر)، پارچه چادر مشکی حضوردارند و محصولات خود را در نمایشگاهی که به همین منظور برپاست در معرض دید بازدید کنندگان قرار دادند.

حسن پور افزود: با توجه با نام گذاری سال ۹۹ به جهش تولید و امسال به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها، سازمان بسیج اصناف کشور توانست از این تولیدکنندگان حمایت کرده و نمونه بارز "ما می‌توانیم" را ارائه کند و تحریم‌های ظالمانه دشمن و برخی بدخواهان را خنثی کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز