رئیسی با اشاره به وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال تصریح کرد: باید دولت صادق الوعد باشیم و هر حرفی زدیم را به معرض اجرا در بیاوریم و صداقت ما باید در عمل دیده شود.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در نخستین جلسه هیئت وزیران کابینه سیزدهم با اشاره به مشکلات این روزهای کشور گفت: امیدوارم از امانتی که به ما سپرده شده است، به درستی مراقبت کنیم و در جای مناسب آن را مورد استفاده قرار دهیم.

رئیسی افزود: نیازمند آن هستیم که همکاران در همه زمینه ها ظرفیت های خود را به کار بگیرند و عقب ماندگی ها را جبران کنند؛ مردم باید عدالت را در اجرا حس کنند و ما باید نشان دهیم به نام نظام مقدس جمهوری اسلامی مصمم هستیم که عدالت را اجرا کنیم؛ عدالت یعنی هر چیزی و هرکسی را در جای خود قرار دهیم. این روزها خواست همه مردم عزیز عدالت است.

رئیس جمهور ادامه داد: بهترین ملاک امروز برای اجرای عدالت، اجرای قانون است و باید قانون مداری یک اصل قرار داده شود و اگر جایی اجحافی وجود دارد، رفع و جبران شود. خدار را شاکریم که امروز مقام معظم رهبری به امور کشور مسلط هستند و در ولایت فقیه بن بست نداریم.

رئیسی ادامه داد: نباید درگیر دیوان سالاری و پیچیدگی های اداری شویم و کارها را طولانی کنیم.

رئیس جمهور در ادامه گفت: مسئله دیگر امروز، مسئله مبارزه با فساد است که وزرا باید تلاش کنند بسترهای فسادزا را خصوصا در وزارتخانه های اقتصادی اصلاح کنند و فساد و رانت خواری را از بین ببرند.

رئیسی با اشاره به وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال تصریح کرد: باید دولت صادق الوعد باشیم و هر حرفی زدیم را  به معرض اجرا در بیاوریم و صداقت ما باید در عمل دیده شود. امیدواریم خداوند مدد کند که با استفاده از تجربیاتی که در دولت‌های پیشین وجود داشت، عبرت بگیریم تا از نارضایتی مردم کاسته شود و این عبرت‌ها منجر به این شود که مشکلات گذشته در آینده تکرار نشود.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به موضوع شیوع کرونا در کشور گفت: باید از نگاه منفعل خارج شده و بر مسئله کرونا غالب شویم؛ شرایط ویژه است و باید یک کار تحولی و شبانه روزی در حوزه بهداشت و درمان صورت بگیرد. در زمینه ورود واکسن و تولید آن در داخل کار‌های خوبی در حال انجام است و این مسئله به جدیت در حال پیگیری است و وزارت خارجه هم به دنبال رایزنی برای ورود واکسن به کشور خواهد بود. باید ظرف مدت کوتاه مسئله واکسیناسیون را تضمین کنیم. آنچه انجام شده خوب بوده، اما کافی نبوده است. در برابر کرونا نباید منفعل عمل کنیم. پیشگیری‌هایی باید صورت بگیرد که ما بر شرایط غالب بشویم.

رئیس قوه مجریه با اشاره به معاون اول دولت سیزدهم افزود: آقای مخبر برای مسئله ورود واکسن و افزایش تولید واکسن پیگیری کردند. مبالغش هم تامین شده است و باز هم تامین خواهد شد. وزارت خارجه باید با جدیت پیگیر باشد. مسئله معیشت مردم و مهار گرانی و تورم از مسائل مهم دولت است، مردم توقع دارند در این وضعیت ما آرام ننشینیم و باورم این است که به رغم تحریم و کرونا می‌توانیم به لطف خدا و کمک و مشارکت مردم گام‌های مناسبی در این مسیر برداریم.

رئیسی خاطرنشان کرد: امروز مردم از آمادگی خوبی برای کمک به دولت برخوردار هستند لذا وزراء با نگاه به مشارکت‌های مردم و استفاده از نظرات اساتید و نخبگان در حوزه مسئولیت خود، یک حرکت جمعی برای برون رفت از شرایط فعلی ایجاد کنند.

رئیس جمهور وزرا را به تهیه گزارش شناخت از وضعیت موجود وزارتخانه خود فرا خواند و گفت: باید در این گزارش شناخت وضعیت موجود دستگاه، کاملا ترسیم شود و معلوم گردد روزی که کار را در آن دستگاه آغاز کردید چه شرایط و وضعیتی داشته است.

رئیسی تشکیل جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی و شورای عالی هماهنگی قوای سه گانه را مورد تاکید قرار داد و گفت: شورای عالی هماهنگی قوا از جمله ظرفیت‌هایی است که مقام معظم رهبری ایجاد کردند تا بن‌بستی در کار‌ها وجود نداشته باشد و امیدواریم در این شورا با دبیری دکتر محسن رضایی مسائل و موضوعات مهم اقتصادی مورد چاره‌اندیشی قرار گیرد.

رئیس قوه مجریه خاطرنشان کرد: امروز باید همانند اوایل پیروزی انقلاب اسلامی با روحیه جهادی و بسیجی کار‌ها را دنبال کنیم و به برخی‌ها که فکر می‌کنند نمی‌توان در زمان کوتاهی کار‌ها را به سامان رسانید، ثابت کنیم که می‌توان حتی در زمان کوتاه نیز اقدامات موثری انجام داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز