وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت آمریکا نمی تواند از از تبعات به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی فرار کند و باید پاسخگو باشد.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به فرودگاه بغداد در جمع خبرنگاران گفت: اولاً امروز ما در مکانی قرار داریم که توسط عوامل تروریستی و تروریست های آمریکایی شخصیت‌های بزرگی از جمله سردار سلیمانی عزیز قهرمان ملی و بین المللی مبارزه با تروریسم و فردی که در تامین حداکثری امنیت کشور شخصاً تلاش کرد و همچنین همراهان و همکاران و همراهان شهیدش هستیم که جان خودشان را در این مسیر فدا کردند.

وی اظهار کرد: یاد و خاطره همه شهدای ایرانی عراقی و همه شهدای مقاومت را گرامی می دارم و تاکید می کنم که حتماً یکی از برنامه‌های اصلی ما در وزارت خارجه دولت سیزدهم پیگیری جدی حقوقی و بین المللی طرف هایی است که به نام دولت آمریکا آشکارا اقدام تروریستی علیه شهید قاسم سلیمانی انجام دادن.

وی افزود: حتی اگر دولت قبلی آمریکا چنین جنایتی مرتکب شده، دولت آمریکا باید پاسخگو باشد و عاملین و آمرین این اقدام تروریستی باید به سزای اعمالشان برسند. دولت آمریکا نمی تواند از این اقدام تروریستی فرار کند و باید پاسخگو باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز