وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران از اصل مذاکره استقبال می‌کند، گفت: مذاکره برای مذاکره قابل قبول نیست.

به گزارش مرورنیوز، در تماس تلفنی «شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، طرف اتریشی با تبریک آغاز به کار وزیر امور خارجه ایران، آمادگی اتریش برای ارتقا همکاری‌ها و همچنین اهدای یک میلیون دوز واکسن طی دو هفته آتی را اعلام و از کمک جمهوری اسلامی ایران در زمینه انتقال اتباع اتریشی از افغانستان تشکر و قدردانی کرد و بر ضرورت تبادل‌نظر در مورد برجام و از سرگیری گفتگوهای وین تأکید کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی بر همکاری‌های اقتصادی و تجاری به‌ویژه در حوزه های صنعت، کشاورزی، علم و فنآوری و همچنین اعلام آمادگی بر همکاری بیشتر در حوزه واکسن تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص برجام نیز تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران سهم اساسی خود برای حفظ برجام را با صبر راهبردی در مقابل خروج آمریکا و بی‌عملی طرف اروپایی نشان داده است و اکنون وقت طرف‌های دیگر برجامی است که همراهی لازم را کرده و به صورت واقعی و عملی تعهدات خودشان را اجرا کنند.

امیرعبداللهیان با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران از اصل مذاکره استقبال می‌کند، افزود: اما مذاکره برای مذاکره قابل قبول نیست.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص نشست بغداد نیز این ابتکار را پلتفرم خوبی برای همکاری‌های درون منطقه‌ای دانست و اضافه کرد: البته عراق و حاکمیت این کشور مورد هدف اقدامات مداخله‌جویانه و غیرمسئولانه برخی طرف‌ها از جمله آمریکا بوده، همانگونه که در ترور بزدلانه قهرمان بین‌المللی مبارزه با تروریسم یعنی سردار سلیمانی و فرمانده بلندپایه عراقی ابومهندی‌المهندس شاهد بودیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز