نماینده شاهرود در مجلس از تنظیم فرم و پرسشنامه‌هایی از سوی وزارت کشور و ارائه آن به مجمع نمایندگان هر استان جهت اخذ نظرات برای انتخاب استانداران خبر داد.

به گزارش مرورنیوز، علی اصغر خانی  نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامیضمن تقدیر از ابتکار عمل وزارت کشور برای نحوه انتخاب استانداران، اظهار داشت: وزارت کشور فرم و پرسشنامه‌ای درباره مسائل و مشکلات استان تهیه و تنظیم کرده و در اختیار مجامع نمایندگان استان‌ها قرار داده است.

وی افزود: قرار است تا مجامع نمایندگان هر استان که شناخت نسبتا دقیق‌تری از مسائل و مشکلات استان و چهره‌های توانمند حوزه‌های انتخابیه‌شان دارند، ضمن بیان مشکلات و راه‌حل‌ها، براساس شاخص‌های مدنظر وزارت کشور، گزینه‌های دارای صلاحیت برای تصدی استانداری را به وزارت کشور معرفی کنند.

نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه انتخاب استانداران و فرمانداران جزء حیطه کاری وزیر کشور است ، ادامه داد: اینکه دولت از طریق وزیر کشور برای انتخاب استانداران نظر وکلای ملت و سایر گروه‌ها در هر استان را اخذ می‌کند و اینکه در اخذ تصمیمات مردم مشارکت  کنند ، اجماع باشد و نظرات گرفته شود اقدام مثبت و رو به جلویی است که از سوی وزیر کشور انجام شده است.

خانی تصریح کرد: آنچه که مهم است این است  که شایسته سالاری مبنا باشد یعنی اینکه هر استاندار و فرمانداری که می‌خواهد انتخاب شود شرایط استان را بداند و با مشکلات و مسائل آشنا باشد لذا این اقدام و اخذ مشورت از اشخاصی که به مشکلات و چهره‌های توانمند هر استان آشنا هستند در این زمینه بسیار کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: هر مقدار هماهنگی بیشتر بین استاندار، نمایندگان ، سایر مسئولان اجرایی هر استان، نماینده ولی فقیه در استان‌ها، امامان جمعه و مسئولان شهرستان‌ها ، شکل بگیرد قطعا موفقیت‌های بیشتری ایجاد خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه استاندار باید به شرایط و ظرفیت‌های استان خود کاملا اشراف داشته باشد، بیان کرد: مدیر و مدبر  و پر انرژی بودن، داشتن نگاه اقتصادی و جهادی بودن از جمله ویژگیهایی است که یک استاندار باید داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز