استاد دانشگاه گفت: ما نیاز به یک تحول اساسی رویکردی در دولت داریم چرا که واقع‌گرایی محکوم به شکست است.

به گزارش مرورنیوز، اردشیر انتظاری با بیان اینکه برای انتخاب گفتمان باید وضعیت کنونی کشور را در نظر گرفت، اظهار کرد: معیشت سخت مردم توسط همه احساس می‌شود و گره خوردن کار دولت به برجام و شکست آن و اینکه دولت مین‌گذاری شده است همه باعث می‌شود که یک ورود جهادی داشته باشیم.

وی افزود: این وضعیت نشان از یک بیگانگی سیاسی در کشور دارد که کاندیدای ریاست جمهوری اسلامی در کمپین انتخاباتی حرفهای ضدنظام می‌زند و حتی برخی استادان دانشگاه هم برای اعتباریافتن همین کار را می کنند.

استاد دانشگاه ادامه داد: دولتهای بعد از انقلاب عمدتا واقع‌گرا بودند در حالی که دولت‌ها باید برساخت‌گرا باشند، واقعیت امور مورد توجه قرار داشته در حالی که افکار عمومی توسط نیروهای دیگری در حال برساخت‌سازی و دفرمه کردن است.

انتظاری تصریح کرد: پس تا وقتی احساس رفاه به وجود نیاید هرچقدر هم که کار رفاهی انجام شود فایده‌ای ندارد، پس ما باید احساس رفاه را ایجاد کنیم چون افکار عمومی به شکل دیگری مدیریت می‌شوند.

وی در ادامه تاکید کرد: رویکرد فیزیکال بر رویکرد فرهنگی غلبه داشته است. ما نیاز به یک تحول اساسی رویکردی داریم و واقع‌گرایی محکوم به شکست است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز