رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی با تبریک درخشش ورزشکاران ایرانی در رقابت‌های پارالمپیک نوشت: رکوردشکنی‌های پی در پی ورزشکاران ایرانی و کسب مدال‌های طلای مسابقات پارالمپیک صحنه‌های غرورآفرینی برای ایران عزیزمان خلق کرده است.

به گزارش مرورنیوز، محمدباقر قالیباف در پیامی پیروزی‌های ورزشی فرزندان ایران در رقابت‌های پارالمپیک را تبریک گفت و افزود: پیروزی‌های ورزشی، خصوصا در رقابت‌های پارالمپیک، در دل مردم عزیزمان شادی می‌کارد و به ما امید می‌بخشد.

رییس مجلس افزود: این روزها رکوردشکنی‌های پی در پی ورزشکاران ایرانی و کسب مدال‌های طلای مسابقات پارالمپیک صحنه‌های غرورآفرینی برای ایران عزیزمان خلق کرده است.

قالیباف خاطرنشان کرد: قهرمانی امروز تیم ملی والیبال نشسته ایران در مسابقات پارالمپیک برای چندمین بار پیاپی و همچنین رکوردشکنی و قهرمانی زنان و مردان ایرانی و کسب مدال طلا توسط قهرمانان پرتلاش و فرزندان برومند ایران خانم‌ها ساره جوانمردی، زهرا نعمتی، هاشمیه متقیان و آقایان روح‌الله رستمی، وحید نوری، محمدرضا خیرالله‌زاده، امیر خسروانی، مهدی اولاد، سعید افروز، اصغر عزیزی‌اقدم و حامد امیری در ذهن مردم ایران ماندگار شد.

وی تصریح کرد: به‌خاطر این افتخاری که برای کشور آفریدند، سپاسگزارم و بابت داشتن چنین فرزندانی به ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم.

کاروان ورزشی ایران در بازی‌های پارالمپیک توکیو با ۱۲ طلا، ۱۱ نقره و یک برنز با ۲ پله صعود نسبت به پارالمپیک ریو در رده سیزدهم قرار گرفت تا بهترین نتیجه تاریخ ایران در بازیهای پارالمپیک به ثبت برسد.

چین با  با ۹۶ طلا، ۶۰ نقره و ۵۱ برنز در صدرجدول رده بندی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو قرار گرفتٰ ٰانگلستان  با ۴۱ طلا، ۳۸ نقره و ۴۵ نقره دوم شد و  آمریکا با ۳۷ طلا، ۳۶ نقره و ۳۱ برنز در جای سوم قرار گرفت.

شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک توکیو از دوم لغایت چهاردهم  شهریور ماه در توکیو برگزارشد و کاروان ایران که با نام سردار دل ها شرکت داشت ،  با ۶۲ ورزشکار (۹ زن و ۵۳ مرد) در ۱۰ رشته جودو، قایقرانی، تکواندو، بسکتبال با ویلچر، دوچرخه‌سواری، والیبال نشسته، دوومیدانی، تیراندازی، تیروکمان و وزنه‌برداری در این رویداد حضور یافت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز