جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین، مهمترین هدف از انجام طرح شهید سلیمانی را درمان مبتلایان به کرونا و جلوگیری از انتقال ویروس به دیگر اعضای جامعه عنوان کرد.

به گزارش مرورنیوز، سرتیپ سید قاسم قریشی درباره نحوه فعالیت بسیجیان در طرح شهید سلیمانی ، گفت: مرحله بیماریابی و غربالگری مبتلایان به ویروس کرونا را سال گذشته و در مرحله اول طرح شهید سلیمانی به‌ شکل شفاهی و تلفنی دنبال کردیم که براساس آن، حدود ۸۰ میلیون نفر از مردم کشورمان مورد سوال قرار گرفتند.

جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: امروز علاوه بر روش شفاهی که چون گذشته دنبال می‌شود، روش دیگری هم برای بیماریابی انجام می‌شود و آن استفاده از تست‌های تشخیص بیماری است. بر این اساس چنانچه تست پزشکی یک شخص در مورد ابتلا به کرونا مثبت شود، تحت مراقبت و قرنطینه در منزل و یا مراکز درمانی قرار می‌گیرد.

قریشی ادامه داد: مهمترین هدف از انجام طرح شهید سلیمانی این است که افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تحت درمان قرار گیرند و هم موجب انتقال ویروس به دیگر اعضای جامعه نشوند.

وی عنوان کرد: برای تشخیص بیماری افراد از کیت‌های تشخیص سریع استفاده می‌شود؛ البته با این توضیح که برخی مواقع در استفاده از این کیت‌ها دچار کمبود می‌شویم؛ از همین رو به هر میزان که وزارت بهداشت اینگونه کیت‌های تشخیصی را برای استفاده در طرح شهید سلیمانی در اختیار بسیج قرار دهد به همان میزان می‌توانیم این طرح را به پیش ببریم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز