فرمانده مرکز مقاومت بنیاد بسیج مستضعفان انقلاب اسلامی، برپایی موزه سراسرنمای سپهبد شهید قاسم سلیمانی را اقدامی ماندگار توصیف کرد و گفت: این موزه به تنهایی می‌تواند فرهنگ ناب شهادت، ایثار و مقاومت را به مخاطب منتقل کند.

به گزارش مرورنیوز، وحید کمر روستا ،فرمانده مرکز مقاومت بنیاد بسیج مستضعفان انقلاب اسلامی به همراه حمید اردستانی،  جانشین مرکز مقاومت بسیج بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و مریم امین‌زاده، مسوول بسیج خواهران بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و سایر اعضای شورای بسیج بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی روز سه شنبه از موزه سراسرنمای سپهبد شهید قاسم سلیمانی بازدید کردند.  

در جریان این دیدار،  فرمانده مرکز مقاومت بنیاد بسیج مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم برگزاری موزه‌هایی نظیر موزه سراسرنمای سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: موزه سراسرنمای سپهبد شهید قاسم سلیمانی حقیقتی از اتفاقاتی که در طول دوره انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر اتفاق افتاده، است. لذا موزه سراسرنمای سپهبد شهید قاسم سلیمانی به تنهایی می‌تواند فرهنگ ناب شهادت، ایثار و مقاومت را به مخاطب منتقل کند.

کمر روستا افزود: از طرف دیگر با توجه به اینکه بسیاری از جوانان و نسل جدید که به دلیل نبودن در دوران دفاع مقدس ، تا حدودی با اتفاقات آن زمان بیگانه هستند و از این منظر نیازمند آشنایی با حوادث آن دوران، گفتمان مقاومت، معارف انقلاب و سیره شهدا دارند، می‌توانند با حضور در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با موارد مذکور آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: برپایی سراسرنمای سپهبد شهید قاسم سلیمانی یک اقدام ماندگار است که ان شاء الله خداوند از مسوولان و متولیانی که در برپایی این موزه تلاش کردند، قبول کند.

موزه سراسرنمای سپهبد شهید قاسم سلیمانی ۱۴ مرداد سال ۱۳۹۹، همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در آستانه سالگرد پیروزی حزب‌الله لبنان بر رژیم غاصب صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه با هدف حفظ و نشر آثار شهدای مقاومت و با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس وقت ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مجموعه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتتاح شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز