فرمانده هنگ مرزی ماکو، مرزهای استان آذربایجان غربی را از امن‌ترین مناطق کشور عنوان کرد و گفت: این مرز ۲۲۶ کیلومتری، امن است و مردم به خوبی این را حس می‌کنند.

به گزارش مرورنیوز، سرتیپ دوم عباس عظیمی فرمانده منطقه پدافندهوایی شمال غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران ، با حضور در فرماندهی هنگ مرزی ماکو با سرهنگ شیرزاد حاجی‌زاده دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرتیپ دوم عظیمی در این دیدار با بیان اینکه جهاد و رزم کارکنان مرزبانی در نقاط مختلف کشور، ستودنی است، اظهار کرد: مرزبانان مجاهد در همه شرایط در برقراری امنیت مطلوب در مرزها با اقتدار ایستاده‌اند و برای حفظ امنیت، آرامش هموطنان و مرزنشینان تمام تلاش و توان خود را به کار بسته‌اند.

فرمانده پدافندهوایی شمال غرب ارتش افزود: امنیت امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون مجاهدت، ایثارگری و تجارب دوران دفاع مقدس است که میراث امام خمینی(ره)، شهدا و هم چنین هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) و فداکاری فرزندان انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

سرتیپ دوم عظیمی با اشاره به اقدامات دشمنان در جهت خدشه وارد کردن به امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران گفت: فرزندان رشید و قهرمان ایران، همواره هوشیار و بیدار در راه پاسداری و حراست از مرزهای کشور و مبارزه با عناصر مسلح ضدانقلاب شجاعانه ایستادگی کرده و شهادت را افتخاری بزرگ برای خود می‌دانند.

سرهنگ شیرزاد حاجی زاده فرمانده هنگ مرزی ماکو هم در این دیدار با اشاره به ماموریت حساس نیروهای مرزبانی در حفظ و حراست از مرزهای کشور اظهار کرد: کار مقدس نیروهای مرزبانی ادامه راه شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و مدافعان امنیت است و جانبازان مرزبانی اسناد زنده و گویای ایثار و ازجان گذشتگی نیروهای جهادگر و مخلص مرزبانی هستند.

وی به آمادگی مرزبانان و نیروهای مسلح جان برکف استان جهت دفاع از مرزهای کشور و استان اشاره کرد و گفت: مرزهای استان امن است و مردم هم به خوبی این را حس می‌کنند.

فرمانده هنگ مرزی ماکو تصریح کرد: با روحیه انقلابی که در مرزبانان و همه نیروهای مسلح استان وجود دارد در طول ۲۲۶ کیلومتر مرز در منطقه و با همکاری ۶۳ روستای مرزی منطقه ماکو، امنیت کامل حاکم است و از امن ترین مناطق کشور است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز