رییس اداره بهداشت، امداد و درمان وزارت دفاع گفت: نتایج نشان داد واکسن «فخرا» در فاز اول و دوم عوارض جدی نداشته و مردم با اطمینان می‌توانند آن را تزریق کنند.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از وزارت دفاع، فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی فخرا با حضور  بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سالن ولایت وزارت دفاع  با تزریق به سردار اله ورن رییس اداره کل بهداشت، امداد و درمان وزارت دفاع آغاز شد.

اله ورن گفت: در فاز سوم کارآزمایی بالینی، واکسن فخرا به ۴۰ هزار نفر از داوطلبان تزریق خواهد شد

رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان وزارت دفاع افزود:  فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن فخرا به زودی به پایان خواهد رسید و پیرو اعلام و موافقت وزیر محترم بهداشت، مجوز اضطراری واکسن فخرا از سازمان غذا و دارو دریافت و واکسن های تولیدی را تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد که وارد سبد واکسیناسیون کشور شوند

 سخنگوی واکسن فخرا تصریح کرد: در فاز اول کارآزمایی بالینی این واکسن که در ۲۶ اسفند ۹۹  آغاز شد، ۱۳۵ نفر واکسینه شدند؛ در فاز دوم هم که در ۸ خرداد ۱۴۰۰ انجام شد، واکسن به ۵۰۰ نفر از هموطنان تزریق شد.

وی پس از تزریق واکسن فخرا تأکید کرد: تمامی واکسن های ساخت داخل و به ویژه واکسن فخرا از اثر بخشی و ایمن سازی بالایی برخوردارند و نتایج نشان داد این واکسن در  فاز اول و دوم عورض جدی ای نداشته و مردم با اطمینان «فخرا » را تزریق کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز