ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس، بخش مهمی از پیشرفت‌ها و توانمندی‌های کشور را مرهون تجربیات جنگ تحمیلی دانست.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از دفاع‌پرس، ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دفاع مقدس، دانشگاه عظیمی از فداکاری، بصیرت و خلاقیت جوانانی است که در سخت‌ترین شرایط با ایثارگری و شجاعت آزمون‌های بزرگ را پشت سر گذاشتند و در میادین نبرد با تکیه بر سلاح ایمان و روحیه سلحشوری در مقابل توطئه‌های شوم دشمنان قسم خورده انقلاب و توطئه‌گران ایستادند.

مرور روز‌های حماسه وجهاد نشان می‌دهد که جوانان غیرتمندکشورمان با درس‌آموزی از مکتب اسلام وتبعیت از ولایت فقیه و رهنمود‌های مدبرانه و حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) توانستند با غلبه بر دشمن، عزت و سربلندی را برای کشور رقم بزنند و متجاوزان را مجبور به عقب‌نشینی و تسلیم در برابر ارده‌های پولادین خود کنند.

بی‌تردید در هر سطری از کتاب ارزشمند این دفاع جانانه، نکات درس‌آموزی نهفته که می‌بایست توسط پیشکسوتان و پدیدآورندگان آن برای نسل‌های امروز و آینده کشورمان به زیبایی ترسیم شود.

نگاه به کارنامه پرافتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که بخش مهمی از پیشرفت‌ها و توانمندی‌های کشور ریشه در تجربیات جنگ تحمیلی داشته و فرزندان غیرتمند ایران اسلامی در عرصه نظامی توانسته‌اند به‌رغم تحریم‌ها‌ی گسترده با بازسازی و تولید تجهیزات پیشرفته نظامی و دفاعی توان و اقتدار خود را ارتقاء بخشیده و در مسیر گام دوم انقلاب با سرعت بیشتر‌ی حرکت نمایند و یقیناً در این حرکت پرشتاب، نقش ایثارگرانه و مومنانه خانواده‌ها به‌عنوان مهم‌ترین رکن و حامی همسران و پدران ایثارگر خود در کسب این توفیقات جایگاه والایی داشته است.

امروز به برکت خون شهیدان انقلاب و ایثارگری رزمندگان، دفاع از منافع ایران اسلامی فراتر از مرز‌های جغرافیایی رقم خورده و فرزندان برومند ایران در هر نقطه از دنیا که منافع نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاب کند، پرچم پرافتخار کشورمان را به اهتزاز درمی‌آورند و بحمدالله ره‌آورد این اقتدار، شکست هیمنه پوشالی نظام سلطه‌طلب بوده است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام جنگ تحمیلی، جانبازان، آزادگان و ایثارگران همچون گذشته تحت فرمان فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) قوی‌تر از گذشته، حافظ حریم مقدس نظام اسلامی خواهد بود و با بهره‌مندی از ظرفیت کارکنان خلاق و ایثارگر خود و همدلی مومنانه خانواده‌ها‌ی صبور در عرصه‌های گوناگون در راه ارتقاء توان دفاعی گام‌های بلندتری برخواهد داشت و همچون گذشته نقطه امید ملت بزرگ ایران سربلند اسلامی خواهد بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز