وزارت دفاع در بیانیه‌ای با گرامیداشت هفته دفاع مقدس تأکید کرد: وضعیت دفاعی و نظامی ایران در بالاترین سطح قرار دارد، به گونه‌ای که توانمندی لازم را هم در عرصه دیپلماسی و هم در بعد نظامی برای دفاع از خود و انتقام سخت از دشمن دارد.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از دفاع‌پرس، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

۴۱ سال پیش در سی یکم شهریور ۱۳۵۹ جنگ تحمیلی با حمله رژیم بعث عراق با توطئه و تحریک قدرت‌های غربی آغاز شد. اگرچه جنگ تحمیلی خسارت‌های بسیاری را به میهن عزیز اسلامی و زندگی مردم وارد ساخت و بسیاری از زیرساخت‌های کشور در اثر این جنگ طولانی با خسارت مواجه شد، اما تجربه گرانسنگ هشت سال دفاع تجربیات ارزشمندی پیش‌ روی انقلاب و ملت غیور ایران اسلامی قرار داد.

بی‌شک انقلابی که با دست خالی مردم، اما با اتکا و توکل به خدای متعال و رهبری هوشمندانه امام راحل عظیم‌الشأن پیروز شده بود در دوران پر افتخار دفاع مقدس به این اطمینان و باور رسید که نه‌تنها هیچ قدرتی از قدرت‌های غرب و شرق حامی و ناجی این کشور نخواهد بود، بلکه تنها دشمنی و مانع تراشی آنهاست که در برابر نظام و ملت، مستمر و پایدار است و دشمنی‌ای که با گذشت چهار دهه از دفاع مقدس همچنان و حتی به بهای بی‌اعتباری نظام‌های استکباری در میان ملت‌های عالم ادامه دارد. در عین حال، دفاع مقدس ثابت کرد در گام دوم انقلاب اسلامی نیز می‌توان با اتکا به جوانان مومن و انقلابی و مقاومت در مقابل دشمن از چالش‌ها و مشکلات به سلامت عبور کرد.

امروز دشمنان جمهوری اسلامی ایران که به رهبری شیطان بزرگ آمریکا و رژیم صهیونیستی با تشکیل ائتلاف برای ایجاد مانع در تداوم پیشرفت‌های ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف و به‌خصوص در حوزه قدرت دفاعی، اقتصادی و منطقه‌ای تلاشی ناکام را تجربه کردند، دریافته‌اند که دیگر فشار، تهدید، و انواعی از جنگ‌های متنوع و ترکیبی و حذف فیزیکی قهرمانان و دانشمندان ملی برای به زانو در آوردن ملت ایران کارساز نخواهد بود.

امروز دستاورد‌های گرانسنگ صنعت دفاعی همچون توانمندی‌های موشکی، پهپادی، پدافندی، هوایی، دریایی، الکترونیک، رزم زمینی دست نیرو‌های مسلح را برای پاسخ گویی به هر سطح از تهدید احتمالی پر کرده است.

امروز در صنعت دفاعی به جایگاهی از پیشرفت و اقتدار رسیده‌ایم که دشمنان انقلاب اسلامی محکوم به شکست در مقابل عزت ملت بزرگ ایران اسلامی هستند.

بدون تردید، در چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس، وضعیت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح قرار دارد، به گونه‌ای که اقتدار و توانمندی لازم را هم در عرصه دیپلماسی و هم در بعد نظامی برای دفاع از خود و انتقام سخت از دشمن دارد.

توانمندی دفاعی امروز جمهوری اسلامی ایران از تجربیات گران‌بهای دفاع مقدس و رهبری و هدایت حضرت امام خمینی (ره) و همچنین رهبری امام‌گونه مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و تلاش شبانه‌روزی متخصصین و مجاهدین صنعت دفاعی نشأت می‌گیرد. مرور و بازخوانی خاطرات و رخداد‌های سال‌های دفاع مقدس به عنوان گنجینه‌ای عظیم برای نسل جوان ما که جنگ را درک نکرده‌اند، به مثابه دانشگاهی بزرگ، می‌تواند آنان را به تداوم توسعه و پیشرفت در گام دوم انقلاب اسلامی راسخ‌تر سازد.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سه وزیر دفاع شهید (سرلشکر نامجوی، سرلشکر فلاحی و دکتر چمران) و هزار شهید صنعت دفاعی و تجلیل از مقام شامخ شهدای والا مقام انقلاب اسلامی به‌ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید دانشمند دکتر محسن فخری‌زاده ضمن تبریک فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس، آمادگی خود را برای دفاع از استقلال، تمامیت ارضی نظام جمهوری اسلامی تحت فرامین فرماندهی معظم کل قوا، امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) اعلام می‌دارد و با همراهی نیرو‌های مسلح، نیرومندتر از گذشته، حافظ تأمین مایحتاج دفاعی و تولید اقتدار دفاعی ایران اسلامی خواهد بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز